Catherine Zeta-Jones ja Luis Guzman tähdittävät Netflixin tulevaa Addams Family sarjaa Kommentit pois päältä artikkelissa Catherine Zeta-Jones ja Luis Guzman tähdittävät Netflixin tulevaa Addams Family sarjaa

Catherine Zeta-Jones & Luis Guzman

on kiinnittänyt tulevaan sarjansa pääosiin Catherine Zeta-Jonesin ja Luis Guzmanin. He tullaan näkemään Mortician ja Gomez Addamsin rooleissa.

Wednesday Addamsin roolissa nähdään puolestaan Jenna Ortega (Stuck in the Middle). Sarjan ohjauksesta vastaa Tim Burton ja kyseessä tulee olemaan tämän ensimmäinen televisio-ohjaus.

Sarjassa Wednesday yrittää hallita psyykkisiä kykyjään ja samalla selvittää hirviömäistä murhia, jotka riivaavat paikallista kaupunkia.

Sarjan showrunnerina toimivat Al Gough ja Miles Millar, jotka ovat aiemmin työskennelleet mm. Smallville sarjan parissa. Tuottajina toimivat Tim Burtonin ohella Steve Stark sekä Andrew Mittman.

Stranger Things päättää tarinansa jyrinällä – viimeisen kauden traileri nyt julki Kommentit pois päältä artikkelissa Stranger Things päättää tarinansa jyrinällä – viimeisen kauden traileri nyt julki

Hawkinsin syksy 1987 ei lupaa rauhaa, ja miksipä lupaisikaan, kun kyse on Stranger Thingsistä. pudotti juuri virallisen teaserin sarjan viidennestä ja viimeisestä kaudesta, joka starttaa marraskuun lopulla ja päättyy uudenvuodenaattona.

Uuden trailerin voit ottaa haltuun alta:

Devil May Cry palaa – ja tällä kertaa ihan eri meiningillä Kommentit pois päältä artikkelissa Devil May Cry palaa – ja tällä kertaa ihan eri meiningillä

Netflixin : The Animated Series saa jatkoa, mutta älä odota toistoa, sillä showrunner Adi Shankar lupaa, että toinen kausi on kuin eri sarja. Jos ensimmäinen kausi ei vielä napannut, saattaa uusi yritys osua paremmin.

Shankar kertoi faneille sosiaalisessa mediassa, että päähenkilö Dante päivittää tasonsa ja pääsee esittelemään sellaista demonintappotaituruutta, jota pelisarjan fanit ovat kaivanneet. Silti luvassa ei ole pelkkää ylivoimaa, vaan myös hahmokehitystä, koska Dante ei ole voittamaton, vaan nimenomaan kasvava ja kehittyvä sankari.

Kaikki fanit eivät kuitenkaan ole olleet tyytyväisiä. Osa on kritisoinut hahmojen, kuten Danten ja Ladyn, käsittelyä ja todennut, että sarja on mennyt vikaan hahmojen ydintarinoiden ymmärtämisessä. Tässä kohtaa on hyvä muistaa, että Shankarin versio ei ole virallista pelikanonia, vaan eräänlainen vaihtoehtoinen aikajana, jossa luovuutta voi käyttää vapaammin.

Vaikka toisen kauden julkaisupäivää ei ole vielä paljastettu, sarja sai virallisen jatkotilauksen jo huhtikuussa. Ehkäpä Dante on sittenkin parhaimmillaan toisella kierroksella.