Cyberpunk 2077 sai uusia trailereita – pelin ajoneuvot pääosassa Kommentit pois päältä artikkelissa Cyberpunk 2077 sai uusia trailereita – pelin ajoneuvot pääosassa

Cyberpunk 2077

Kovasti odotettu on saanut nipun uusia trailereita osana Night City Wire -julkaisua. Niissä pureudutaan pelin ajoneuvoihin sekä muotiin.

Ensimmäisellä videolla nähdään mitä erilaisia kulkuneuvoja pelistä löytyy. Videolla nähdään eri ajoneuvoluokat johon kuuluu autoja, moottoripyöriä ja muita kulkuneuvoja. Luokkia ovat mm. Economy, Executive, Heavy Duty, Sport ja Hypercars.

Seuraava traileri puolestaan pureutuu pelin muotiin ja erilaisiin tyyleihin mitä pelistä löytyy. Saatavilla ovat mm. Kitsch, Entropism, Neomilitarism, Neokitsch.

Revving Up The Night City -video puolestaan paljastaa miten kehitystiimi nauhoitti äänet pelin kulkuneuvoille.

Yllä olevalla videolla puolestaan Keanu Reeves ja Gard Hollinger kertovat perustamastaan Arch Motorcyle moottoripyöräyrityksestään ja yhteistyöstä CD Projekt Redin kanssa.

Koko Night City Wire neljännen osan lopussa nähdään pelin cosplay-kisan osallistujien parhaimmistoa.

Cyberpunk 2077 ilmestyy marraskuun 19. päivä , , Xbox Series ja -konsoleille, :lle ja -kauppapaikkojen kautta sekä -pelipalveluun.

Farming Simulator 25 sai ilmaisen sisältöpäivityksen Kommentit pois päältä artikkelissa Farming Simulator 25 sai ilmaisen sisältöpäivityksen

25 on päivittynyt versioon 1.6, joka tuo peliin ilmaista lisäsisältöä ja useita parannuksia. Päivitys sisältää uusia työkoneita ja traktoreita sekä lukuisia optimointeja ja pelattavuusuudistuksia.

Uusia laitteita päivityksessä ovat:

  • Albutt f155A -paalinostin
  • CLAAS FL 140 -etukuormain
  • John Deere 683R -etukuormain
  • CLAAS ARION (550 – 530) -traktori
  • John Deere 6R -sarjan traktori

Päivitys parantaa pelin suorituskykyä ja vakautta sekä tuo mukanaan useita muutoksia ja parannuksia. Näihin kuuluvat muun muassa ModHub-päivityspainike, parannukset tekoälyn toimintaan ja eläinten tuottavuuslaskelmiin sekä lukuisat korjaukset ja optimoinnit.

on myynyt jo yli kolme miljoonaa kappaletta. Peli on saatavilla :lle, |S:lle, :lle ja Macille. jatkaa pelin kehittämistä ja tukemista säännöllisillä päivityksillä ja sisältölisäyksillä.

†

The Last of Us -sarjan toinen kausi tulee (pian) – oletko valmis? Kommentit pois päältä artikkelissa The Last of Us -sarjan toinen kausi tulee (pian) – oletko valmis?

The Last of Us

on vahvistanut suositun The Last of Us -sarjan toisen kauden ensi-illan päivämäärän. Uusi kausi alkaa sunnuntaina 13. huhtikuuta kello 21 Yhdysvaltain itärannikon aikaa, ja se tulee katsottavaksi myös Max-suoratoistopalveluun. Kausi koostuu seitsemästä jaksosta.

Tarina sijoittuu viisi vuotta ensimmäisen kauden tapahtumien jälkeen ja seuraa Joelia ja Ellietä, jotka asuvat Joelin veljen Tommyn kanssa Montanan yhteisössä. Kausi perustuu -peliin.

Pedro Pascalin (Joel) ja Bella Ramseyn (Ellie) rinnalle liittyy useita uusia näyttelijöitä: Kaitlyn Dever näyttelee Abbya, Isabela Merced Dinaa, Young Mazine Jesseä, Ariela Barer Meliä ja Tati Gabrielle Noraa. Gabrielle tulee näyttelemään myös Naughty Dogin seuraavan pelin, Intergalactic: The Heretic Prophetin, päähenkilöä.

Sarjan ensimmäinen kausi oli HBO:lle menestys. Craig Mazinin ja Neil Druckmannin luoma sarja voitti useita Emmy-palkintoja ja oli ehdolla viidessä pääkategoriassa, mukaan lukien parhaan draamasarjan ja parhaan ohjauksen sarjoissa.

HBO:n Francesca Orsi on aiemmin vihjaillut sarjan jatkuvan yhteensä neljä kautta, mikä tarkoittaa, että tuleva toinen kausi ei tule kattamaan koko The Last of Us Part 2 -pelin tarinaa.

Julkistuksen yhteydessä HBO julkaisi myös uudet julisteet Joelin, Ellien ja Abbyn hahmoista.