David Harbour on valmis hyvästelemään Stranger Thingsin” Kommentit pois päältä artikkelissa David Harbour on valmis hyvästelemään Stranger Thingsin”

Näyttelijä David Harbour on esittänyt -sarjan Jim Hopperia jo kymmenen vuoden ajan, mutta nyt hän on valmis siirtymään eteenpäin. Haastattelussa Scarlett Johanssonin kanssa Interview Magazine -lehteen Harbour pohtii, kuinka pitkälle tarinaa voi enää venyttää.

Jossain vaiheessa alat miettiä, kuinka paljon kerrottavaa enää on. Toistat samoja säveliä. Haluaisin ottaa riskejä ja tehdä jotain, mitä ihmiset eivät ole ennen nähneet minulta. – Harbour totesi.

Vaikka alkuvaiheet sarjassa olivat hänelle innostavia, vuosien mittaan rooli on alkanut rajoittaa myös näyttelijän identiteettiä. Johansson kertoi tunnistavansa tunteen -vuosistaan: jopa ulkonäön muuttaminen tuntui mahdottomalta. Harbour vertasi kokemusta siihen, ettei hän voinut leikata hiuksiaan tai ajaa viiksiään roolinsa vuoksi.

Harbour nähdään Marvelin Red Guardianina elokuvissa ja tulevassa -elokuvassa, mutta Stranger Things on ollut hänen uransa pitkäkestoisin projekti. Nyt viidennen ja viimeisen kauden lähestyessä hän katsoo jo seuraavaan vaiheeseen urallaan.

Stranger Thingsin viimeinen kausi alkaa Netflixissä 26. marraskuuta 2025. Ensimmäinen osa sisältää neljä jaksoa, loput kolme julkaistaan jouluna ja finaalijakso uudenvuodenaattona.

Daredevil: Born Againin toinen kausi ei välttämättä olekaan sarjan viimeiseksi jäävä Kommentit pois päältä artikkelissa Daredevil: Born Againin toinen kausi ei välttämättä olekaan sarjan viimeiseksi jäävä

-tähti pudotti pommin GalaxyConissa, hän kutsui :n -sarjan tulevaa toista kautta viimeiseksi kaudeksi. Sarjan toinen tuotantokausi on määrä julkaista vuonna 2026, ja Coxin mukaan siinä nähdään jotain, mitä alkuperäisissä sarjakuvissa ei ole, eli ainutlaatuista sisältöä juuri tälle sarjalle.

Mutta kaikki ei ole menetetty, sillä Kingpinin roolissa nähtävä tarjoaa faneille toivoa. Hän vihjaisi Twitterissä, että kolmas kausi saattaa olla mahdollinen, vaikka mitään ei ole vielä varmistettu.

Born Again oli yksi odotetuimmista Marvelin sarjoista Disney+:ssa, ja Coxin Matt Murdock on fanien suosikki. Ensimmäinen kausi kuitenkin jakoi mielipiteitä, sillä se yhdisteli uusia ideoita alkuperäisestä Netflixin Daredevilista tutun tarinan kanssa.

Toinen kausi tuo mukaan selkeämmän jatkumon Netflixin tapahtumille ja esimerkiksi Krysten Ritterin Jessica Jonesin paluun. Vaikka Cox puhuu kauden olevan viimeinen, D'Onofrion kommentti antaa toivoa, että sarja voi yllättää ja jatkua vielä pidemmälle, riippuen siitä, miten seuraava kausi otetaan vastaan.

Disney+ hemmottelee elokuussa sci-fi-faneja, Marvel-diggareita ja tosi-tv:n ystäviä Kommentit pois päältä artikkelissa Disney+ hemmottelee elokuussa sci-fi-faneja, Marvel-diggareita ja tosi-tv:n ystäviä

Disney+

starttaa syyskauden komeasti, elokuussa palveluun saapuu uutuuksia, jotka houkuttelevat niin jännityksen, dokumenttien kuin supersankarien ystäviä. Suoratoistopalvelun elokuun tähtenä loistaa erityisesti :n , joka vie katsojat vuoteen 2120 – aikaan, jossa ihmiskunta, kyborgit ja synteettiset robotit elävät rinnakkain, kunnes kohtalokkaat avaruusolennot sekoittavat kaiken. Sarja alkaa 13. elokuuta.

Marvel-faneille tarjolla on Eyes of Wakanda (1.8.), animoitu toimintasarja, jossa Wakandan salajärjestön War Dogit etsivät kadonneita vibranium-artefakteja halki historian. Samalla linjalla jatkaa Chris Hemsworthin tähdittämä (15.8.), jossa näyttelijä haastaa itsensä niin fyysisesti kuin henkisesti etsiessään keinoja elää paremmin ja pidempään.

True crime -genren ystäville julkaistaan (20.8.), joka kertoo Amanda Knoxin kamppailusta oikeuden puolesta traagisen tuomion jälkeen.

Lisäksi elokuussa saapuvat mm. hittisarjat (kausi 23) ja sekä stand up -spesiaali (8.8.). Lapsille ja koko perheelle on luvassa uusia jaksoja sarjoista kuten , Mikki Hiiri Hupitalo ja .