Disney julkaisi virallisen trailerin tulevalle Lumikki live-action-elokuvalle Kommentit pois päältä artikkelissa Disney julkaisi virallisen trailerin tulevalle Lumikki live-action-elokuvalle

on virallisesti julkaissut virallisen trailerin tulevalle live-action remakelle. näyttelee nimikko prinsessaa, jonka lauluääni loistaa yhdessä seitsemän kääpiön ja Gal Gadotin kanssa, joka palaa roistomaiseen rooliinsa pahana kuningattarena.

Marc Webin ohjaama elokuva on Disneyn uusin remake vuoden 1937 animaatioklassikosta Lumikki ja seitsemän kääpiötä. Jakamalla tutun tarinan kaaren, juoni seuraa Lumikkia hänen navigoitaessa elämäänsä kateellisen ja pahan kuningattaren jälkeen, joka on myös hänen äitinsä, joka käskee murhaamaan hänet. Juostessaan metsän läpi pahaa kuningatarta paeten, hän saa apua seitsemältä kääpiöltä mökissä.

Zegler teki läpimurtonsa elokuvassa Steven Spielbergin West Side Storyssa. Nyt hän palaa valkokankaalle tähdittämään Gadotin, Andrew Burnapin, Martin Klebban ja Ansu Kabian rinnalla. kirjoitti elokuvan käsikirjoituksen yhdessä Erin Cresida Wilsonin kanssa. Elokuva julkaistaan ​​teattereissa 21. maaliskuuta 2025.

Katso traileri alta.

James Gunn: Marvelin ongelmat johtuivat Disney+:n ”sisältöhulluudesta” Kommentit pois päältä artikkelissa James Gunn: Marvelin ongelmat johtuivat Disney+:n ”sisältöhulluudesta”

Ohjaaja ja DC Studiosin johtaja James Gunn avasi suunsa Marvelin viime vuosien kompuroinnista ja syytti suoraan ä siitä, että joutui uhraamaan laatunsa massatuotannon vuoksi. Gunnin mukaan Disney pilasi Marvelin vaatimalla valtavaa määrää sisältöä Disney+:aan, eikä Marvelilla ollut tilanteeseen paljoa sanottavaa.

Gunn kertoi haastattelussa, että Disneyn sisällönsyöttöstrategia oli epäreilu ja tappoi Marvelin tuolloin, vaikka myöhemmin hän täsmensi, ettei tarkoittanut Marvelin olevan kuollut lopullisesti.

He selvisivät siitä, mikä on hyvä asia. – Gunn totesi somessa.

Hänen mukaansa koko viihdeteollisuutta riivannut streaming-kausi pakotti yhtiöt julkaisutahtiin, jota ei yksinkertaisesti voitu ylläpitää laadukkaasti.

Marvelin ongelmat Avengers: Endgamen (2019) jälkeen ovat olleet laajalti esillä: leffojen ja sarjojen määrä kasvoi, mutta katsojien into laantui. Vaikka Spider-Man: No Way Home ja olivat menestyksiä, monet muut julkaisut jäivät vaisuiksi niin kriitikoiden kuin yleisön silmissä.

Vuonna 2025 aikoo julkaista enää kolme elokuvaa: , ja . Vuodelle 2026 on tiedossa toistaiseksi vain kaksi -leffaa. Disney onkin nyt kääntämässä suuntaa kohti vähemmän on enemmän strategiaa.

Samaan aikaan Gunn vakuuttaa, ettei ole vastaavanlaisen paineen alla. Hänen mukaansa DC:n julkaisut etenevät vain, kun käsikirjoitukset ovat kunnossa ja laatu korkealla. Uusi DC-universumi käynnistyy heinäkuussa Superman-elokuvalla, ja jatkoa seuraa muun muassa Peacemakerin toisella kaudella sekä -elokuvalla ensi vuonna.

Gunnin mukaan kiire ei ole enää pelin henki ja se voi olla juuri sitä, mitä supersankarielokuvat nyt tarvitsevat.

Piraatit tekevät paluun – tuttuja naamoja luvassa uudessa Pirates of the Caribbean -elokuvassa? Kommentit pois päältä artikkelissa Piraatit tekevät paluun – tuttuja naamoja luvassa uudessa Pirates of the Caribbean -elokuvassa?

Meret kuohuvat taas, sillä valmistelee vihdoin kuudetta -elokuvaa ja tuottaja Jerry Bruckheimer on vahvistanut, että osa vanhoista näyttelijöistä palaa mukaan. Mutta keistä on kyse? Se jää vielä arvoitukseksi.

Orlando Bloom, eli kaikkien tuntema Will Turner, vihjaili brittiläisessä This Morning -keskusteluohjelmassa olevansa saatavilla uuteen merirosvoseikkailuun. Bloomin mukaan olisi hienoa saada bändi kasaan ja kuka voisi unohtaa hänen yhteiset purjehduksensa Keira Knightleyn esittämän Elizabeth Swannin kanssa?

Viimeisin elokuva, Dead Men Tell No Tales, julkaistiin jo vuonna 2017, eikä se juuri säväyttänyt yleisöä. Lisäksi Johnny Deppin oikeuskiistat Disneyä ja ex-vaimoaan vastaan sysäsivät koko sarjan pitkälle tauolle. Nyt, kun Depp on hiljalleen palannut valkokankaalle ja pelimaailmaankin (Fortniten merirosvoristeyksen myötä), fanit odottavat malttamattomina: palaako kapteeni Jack Sparrow?

Bruckheimer lupaa, että elokuvassa nähdään tuttuja hahmoja, vaikka mukana on myös täysin uusi näkökulma koko tarinaan. Toistaiseksi elokuvalla ei kuitenkaan ole vielä virallista julkaisupäivää, mutta purjeet ovat taas nousemassa.