
Dying Light -pelin viimeisimmän Hellraid -lisäosan julkaisu viivästyy ensi kuulle. Lisäosan piti alunperin ilmestyä heinäkuun 23. päivä, mutta ilmestyykin nyt elokuun 13. päivä PC:lle ja päivää myöhemmin konsoleille.
Syynä viivästykselle on viimeisimmässä beta kokeiluvaiheessa ilmenneet tekniset ongelmat. Pelaajat ovat kritisoineet beta vaiheessa ilmenneitä bugeja Redditissä.
Lisäosa perustuu pelin kehittäjä Techlandin julkaisematta jääneeseen Hellraid -peliin. Pelin piti ilmestyä vuonna 2015, mutta julkaisua kuitenkin lykättiin ja peli ei lopulta koskaan ilmestynyt.
Hellraid -lisäosa ilmestyy elokuun 13. päivä PC:lle ja päivää myöhemmin PlayStation 4 ja Xbox One -konsoleille. Dying Light 2 -peli on myös parhaillaan tuotannossa.