Ensimmäiset kuvat Harrison Fordin esittämästä Thunderboltista nyt julki Kommentit pois päältä artikkelissa Ensimmäiset kuvat Harrison Fordin esittämästä Thunderboltista nyt julki

Ikoniksikin tituleerattu Harrison Ford liittyy Marvelin elokuvauniversumiin Thaddeus ”Thunderbolt” Rossin roolissa tulevassa jatko-osassa Captain America: New World Order.

Internetin ihmeelliseen maailmaan on juuri vuotanut kuvamateriaalia kulissien takaa, joka paljastaa miltä Fordin hahmo tulevassa Marvel-spektaakkelissa näyttääkään. Just Jaredin näpsimissä ja sosiaaliseen mediaan jaetuissa kuvissa nähdään Ford Thunderbolt Rossina, joka on nyt Yhdysvaltain presidentti. Fanien suruksi Thunderboltin tavaramerkiksi muodostuneet miehekkään viikset vielä puuttuvat.

Kuvat voit tarkistaa tästä alta:

Captain America: New World Order saa ensi-iltansa keväällä 2024.

Johnny Depp voisi palata Jack Sparrow’ksi – asettaa kuitenkin yhden ehdon Kommentit pois päältä artikkelissa Johnny Depp voisi palata Jack Sparrow’ksi – asettaa kuitenkin yhden ehdon

Johnny Depp on jättänyt oven auki paluulleen kapteeni Jack Sparrow’n rooliin -elokuvasarjassa. Näyttelijä kertoo olevansa kiinnostunut paluusta erityisesti siinä tapauksessa, että uusi elokuva voisi antaa sarjalle aiempaa paremman päätöksen.

Depp kommentoi mahdollista paluutaan Entertainment Tonightin haastattelussa uuden Ebenezer-elokuvansa lehdistökiertueella. Hän korosti myös luottavansa Pirates-elokuvien pitkäaikaiseen tuottajaan Jerry Bruckheimeriin ja olevansa valmis työskentelemään tämän kanssa uudelleen.

Kuudes elokuva on edelleen kehitteillä

Bruckheimer on aiemmin kertonut keskustelleensa Deppin kanssa mahdollisesta paluusta ja vahvistanut uuden elokuvan käsikirjoituksen olevan työn alla. Deppin mukanaoloa ei kuitenkaan ole vahvistettu, eikä hänen uusista kommenteistaan voi päätellä sopimuksen syntyneen.

Depp nähtiin Jack Sparrow’na viimeksi vuonna 2017 ilmestyneessä Pirates of the Caribbean: Salazar’s Revenge -elokuvassa. Hän näytteli hahmoa kaikissa viidessä tähän mennessä valmistuneessa elokuvassa.

Jack Sparrow’n kohtalo on yhä avoin

Uuden Pirates-elokuvan toteutuksesta ja näyttelijäkaartista on keskusteltu vuosien ajan. Deppin tuore lausunto antaa hahmon faneille toivoa, mutta virallista vahvistusta paluusta tai uuden elokuvan ensi-illasta ei vielä ole.

Lähteet: Variety.

Mike Myersin vihjailujen mukaan Austin Powers 4:n tarina keskittyy tällä kertaa itse Dr.Eviliin Kommentit pois päältä artikkelissa Mike Myersin vihjailujen mukaan Austin Powers 4:n tarina keskittyy tällä kertaa itse Dr.Eviliin

-elokuvasarjan neljäs osa on edelleen Mike Myersin suunnitelmissa, ja sen tarina saattaa painottua tällä kertaa aivan toiseen päähenkilöön. Näyttelijä ja käsikirjoittaja kertoi Hollywood Insiders with Hawk Koch -podcastissa kirjoittavansa -elokuvaa entistä enemmän Tohtori Pahan (Dr. Evil) näkökulmasta.

Myersin mukaan fanit pitävät Tohtori Pahasta lähes yhtä paljon kuin Austin Powersista itsestään. Hän on esittänyt molempia hahmoja sarjan kolmessa aiemmassa elokuvassa.

Dr.Evil saa aiempaa suuremman roolin

Myers muisteli podcastissa, kuinka ensimmäisen Austin Powers -elokuvan koenäytöksen jälkeen studio ehdotti Tohtori Pahan osuuden vähentämistä. Studion mielestä hahmo oli liian ilkeä Austinia kohtaan, mutta Myers piti hahmon herättämiä nauruja tärkeämpinä.

Nyt Myers suunnittelee neljättä elokuvaa enemmän konnan näkökulmasta. Hän korosti kuitenkin puhuvansa käsikirjoituksen tämänhetkisestä suunnasta, joten tarina voi vielä muuttua.

Jatko-osan aikataulu on edelleen avoin

Myers vastasi jo kesäkuussa 2026 myöntävästi kysymykseen siitä, nähdäänkö Austin Powers 4. Tuolloin hän ei kertonut tarkempia yksityiskohtia hankkeen etenemisestä.

Ensimmäinen Austin Powers -elokuva ilmestyi vuonna 1997, toinen vuonna 1999 ja kolmas, Austin Powers in Goldmember, vuonna 2002. Neljännen osan julkaisupäivää, kuvauksia tai muuta tuotantoaikataulua ei ole vahvistettu.

Lähteet: ComicBook.com