Europa Universalis IV -pelipaketti tarjolla edullisesti Humble Bundlesta Kommentit pois päältä artikkelissa Europa Universalis IV -pelipaketti tarjolla edullisesti Humble Bundlesta

Europa Universalis IV

tarjoilee tällä kertaa edullista Europa Universalis IV -suurstrategiapelin pakettia. Mukana on peruspelin lisäksi yli 30 lisäosaa, joiden yhteisarvo on yli 350 euroa.

Maksamalla vain euron saat -pelin.

Jos maksat vähintään 9,02 euroa saat lisäksi nämä lisäosat:

  • Expansion – El Dorado
  • Content Pack – El Dorado
  • Expansion – Art of War
  • Expansion – Res Publica
  • Wealth of Nations
  • Conquest of Paradise
  • Digital Extreme Edition Upgrade Pack

Mikäli maksat vähintään 13,25 euroa saat lisäksi nämä lisäosat:

  • Immersion Pack – Third Rome
  • Expansion – Mandate of Heaven
  • Mandate of Heaven Content Pack
  • Collection – Ultimate E-book Pack
  • Collection – Ultimate Music Pack
  • Expansion – Rights of Man
  • Rights of Man Content Pack
  • Expansion – Mare Nostrum
  • Mare Nostrum Content Pack
  • Expansion – The Cossacks
  • The Cossacks Content Pack
  • Expansion – Common Sense
  • Content Pack – Common Sense

Jos maksat vähintään 18,19 euroa saat kaikkien edeltämainittujen lisäksi nämä:

  • 10% alennus Immersion Pack – Origins
  • Expansion – Leviathan
  • Expansion – Emperor
  • Content Pack – Emperor
  • Golden Century – Immersion Pack
  • Expansion – Dharma
  • Content Pack – Dharma
  • Collection – Ultimate Unit Pack
  • Immersion Pack – Rule Britannia
  • Collection – Monuments to Power Pack
  • Expansion – Cradle of Civilization
  • Cradle of Civilization Content Pack

Paketti on ostettavissa Humble Bundlesta aina huhtikuun 13. päivään asti. Pelit toimitetaan koodeina :lle.

Trails in the Sky 1st Chapter kestää tuplasti pidempään kuin alkuperäinen FC Kommentit pois päältä artikkelissa Trails in the Sky 1st Chapter kestää tuplasti pidempään kuin alkuperäinen FC

Falcomin toimitusjohtaja Toshihiro Kondo on paljastanut japanilaisessa Gamer-lehden haastattelussa, että yhtiön ohjelmoijalla kesti noin 80 tuntia läpäistä , eli tuplasti enemmän kuin alkuperäisen :n noin 40 tunnin peliaika.

Kondon mukaan lisäpituus johtuu ennen kaikkea uudesta tutkimiseen painottuvasta sisällöstä. Kartalle on lisätty runsaasti tutkittavia kohteita ja sivutehtäviä, ja jos pelaaja suorittaa kaiken sekä kuuntelee tapahtumien ääninäyttelyn, kesto venyy huomattavasti. Hän itsekin aloitti pelin valvontamielessä, mutta peliaika venyi yli viikon mittaiseksi.

Vaikka uusi versio kattaa pääpiirteissään alkuperäisen FC:n tarinan, mukana on myös pieniä lisäyksiä ja yksityiskohtia, joita ei aiemmassa versiossa ollut. Näin peli ei ole vain suora uusintaversio, vaan sisältää enemmän syvyyttä ja tekemistä.

Trails in the Sky 1st Chapter julkaistaan maailmanlaajuisesti 19. syyskuuta :lle, Nintendo Switchille ja :lle ().

Uusi Ninja Turtles -seikkailu VR:ssä näyttää ensimmäiset parkour-liikkeet Kommentit pois päältä artikkelissa Uusi Ninja Turtles -seikkailu VR:ssä näyttää ensimmäiset parkour-liikkeet

Ninjakilpikonnat hyppivät pian virtuaalisesti New Yorkin kattojen yllä, kun ensimmäinen ensimmäisen persoonan -peli, , julkaistaan :lle. Uusin kehittäjäpäiväkirja antaa ensikosketuksen parkour- ja liikkumismekaniikkoihin, jotka lupaavat vauhdikasta toimintaa ja seikkailua kaupungin yllä.

Pelin luova johtaja Ace St. Germain kertoo, että viemäreissä liikkuminen on hidasta ja varovaista, kun taas maan päällä vauhti ja pystysuuntainen tutkiminen ovat keskiössä. Pelaajat voivat tarttua reunoihin, loikata ilmassa ja liukua naruilla, mikä lisää liikkumisen vapautta ja tekee kaupungin tutkimisesta hauskaa. Vaikka koko New Yorkia ei ole mallinnettu, keskeiset alueet ja arkkitehtuuri, kuten Confucius Plaza (“Wise Man Building”), tuovat kaupungin tunnelmaa peliin.

TMNT: Empire City yhdistää ensimmäisen persoonan VR:n ja co-op-toiminnan, jolloin kaverin kanssa voi yhdessä tutkia, taistella ja temppuilla. Peli on jo mahdollista laittaa toivelistalle Steamissa ja Meta Storella, jos haluaa olla ensimmäisten joukossa testaamassa kilpikonnien uusia temppuja.