Frostpunkin viimeiseksi jäävä On The Edge -lisäosa näyttäytyy uudella esittelyvideolla Kommentit pois päältä artikkelissa Frostpunkin viimeiseksi jäävä On The Edge -lisäosa näyttäytyy uudella esittelyvideolla

Frostpunk - On The Edge

Synkkään post-apokalyptinseen maailmaan sijoittuva yhteisönrakennuspeli on saamassa viimeisen lisäosan nimeltään On The Edge. Nyt lisäosasta on julkaistu uusi esittelyvideo, jolla kuullaan kehittäjien kommenttiraita.

Lisäosa sijoittuu Great Stormin jälkeiseen aikaan ja siinä pelaaja saa vastaansa uusia haasteita uudella autiolla kartalla. Tehtävänäsi on luotsata hiljattain perustettua yhteisöä nimeltään Outpost. Ruuasta on pulaa ja joudut turvautumaan harvinaisiin ruokalähetyksiin ja noudattamaan esimiehiesi langettamia sääntöjä.

Matkallasi löydät myös muita yhteisöjä joiden kanssa voit käydä kauppaa kunhan vain voitat niiden luottamuksen. Yhdessä saatatte voittaa New Londonin ylivallan.

On The Edge -lisäosa ilmestyy :lle elokuun 20. päivä.

Stellar Blade saapuu PC:lle kesäkuussa Kommentit pois päältä artikkelissa Stellar Blade saapuu PC:lle kesäkuussa

Vuoto paljasti: julkaistaan :lle 11. kesäkuuta 2025 Steamissa. lipsautti trailerin etuajassa YouTubeen, ja sen perusteella peli saa täydellisen Complete Edition -version, joka sisältää kaikki aiemmin julkaistut lisäsisällöt.

PC-pelaajia hemmotellaan muun muassa DLSS 4- ja FSR 3 -tuella, rajoittamattomalla ruudunpäivitysnopeudella, ultrawide-näyttöjen tuella, paremmilla tekstuureilla sekä DualSense-ohjaimen ominaisuuksilla.

Lisäsisältöön kuuluu myös uusi pomo, Mann – Sentinels-joukon johtaja, sekä 25 uutta asua. Trailerin lopussa vilahtaa mystinen kohtaus, jota ei ole alkuperäisessä pelissä – fanit epäilevät joko uutta loppua tai tulevaa DLC:tä.

Stellar Blade oli :llä iso hitti: peli myi yli miljoona kappaletta kahdessa kuukaudessa ja tuotti kehittäjälleen Shift Upille 43 miljoonaa dollaria. Nyt studio odottaa PC-version menestyvän vielä paremmin – ja mahdollinen jatko-osa on jo harkinnassa.

Peli seuraa päähenkilö Eveä, joka taistelee Maapallon takaisin haltuunsa nopeatempoisessa toimintaroolipelissä.

Tony Hawk haluaisi uusintaversion myös Tony Hawk’s Undergroundista Kommentit pois päältä artikkelissa Tony Hawk haluaisi uusintaversion myös Tony Hawk’s Undergroundista

Legendaarinen skeittilegenda ei peittele halujaan: hän toivoo palavasti -pelin (tunnetaan fanien keskuudessa nimellä ) uusintaversiota. Valitettavasti päätös ei kuitenkaan ole hänen käsissään.

Minulla on aina haaveita. Mutta päätös ei yleensä ole minun. Voin kampanjoida niin paljon kuin haluan, mutta teen töitä paljon minua fiksumman ison yrityksen kanssa. – Hawk kertoi.

Vuonna 2003 julkaistu Tony Hawk's Underground toi sarjaan merkittäviä uudistuksia:

  • Pelaajat pääsivät ensimmäistä kertaa pois laudalta tutkimaan pelimaailmaa jalkaisin.
  • Mukana oli tarinallinen kampanja, jossa pelaaja eteni amatööristä ammattilaistasolle.
  • Hahmon ja skeittilaudan räätälöinti toi peliin lisää syvyyttä.

Tällä hetkellä Tony Hawk's Pro Skater 3 + 4 Remake on tulossa 11. heinäkuuta 2025. Se julkaistaan useille alustoille:

Haluaisitko sinä nähdä tämän kaiken lisäksi vielä Tony Hawk's Undergroundin remaken?