Ghostbusters: Afterlife -elokuvan julkaisu myöhästyy kesälle 2021 Kommentit pois päältä artikkelissa Ghostbusters: Afterlife -elokuvan julkaisu myöhästyy kesälle 2021

Ghostbusters: Afterlife

on siirtänyt tulevan -elokuvan julkaisun kesäkuun 11. päivään 2021. Elokuvan piti alunperin ilmestyä maaliskuussa 2021.

Elokuvan ohjaajana toimii Jason Reitman (Juno, Thank You for Smoking) ja käsikirjoittajana Reitmanin lisäksi Gil Kenan (Poltergeist).

Elokuvan pääosissa nähdään Carrie Coon (Fargo, Gone Girl), Finn Wolfhard (Stranger Things, It), Mckenna Grace (Annabelle Comes Home) sekä Paul Rudd (Ant-Man). Myös alkuperäisten elokuvien tähdet Bill Murray, Dan Aykroyd, Ernie Hudson, Sigourney Weaver ja Annie Potts nähdään elokuvassa.

Marvelin odotetut Avengers: Doomsday ja Secret Wars saavat lykkäystä Kommentit pois päältä artikkelissa Marvelin odotetut Avengers: Doomsday ja Secret Wars saavat lykkäystä

-fanit saavat varautua odottamaan hieman pidempään: on ilmoittanut siirtävänsä kahden odotetun -elokuvan ensi-iltoja. siirtyy yli puoli vuotta eteenpäin toukokuulta 2026 joulukuun 18. päivälle, ja siirtyy puolestaan toukokuulta 2027 joulukuun 17. päivälle.

Muutos tekee molemmista talven ensi-illoista, rikkoen Marvelin perinteisen kesäjulkaisujen kaavan. Samalla Disney poisti kalenteristaan useita aiemmin ilmoittamattomia Marvel-projekteja, mikä viittaa suurempaan strategiseen aikataulumuutokseen yhtiön sisällä.

Spider-Man ennen Avengersia

Mielenkiintoisena yksityiskohtana Sonyn ja Marvelin yhteistuotanto : Brand New Day ehtii nyt valkokankaille ennen Doomsdayta. Elokuvan kuvaukset alkavat kesällä ja sen ensi-ilta on 31. heinäkuuta 2026.

Tällä hetkellä Avengers: Doomsday kuvataan Isossa-Britanniassa, ja sen ohjauksesta vastaavat jälleen Russon veljekset. Huhut viittaavat muun muassa yllättävään paluuseen tuttuihin -paikkoihin sekä mahdolliseen yhteenottoon kahden fanien suosikkisankarin välillä.

Marvelin seuraavat suurelokuvat rakentavat tietä monien mielestä MCU:n seuraavalle huipennukselle – mutta nyt hieman myöhemmin kuin odotettiin.

Tom Hardy: toimintaroolit ovat romahduttaneet kehoni Kommentit pois päältä artikkelissa Tom Hardy: toimintaroolit ovat romahduttaneet kehoni

Toimintaelokuvien veteraani on kertonut avoimesti kehon kulumisesta vuosien rankkojen roolien jälkeen. 47-vuotias näyttelijä, joka on tunnettu muun muassa Venom-elokuvista, Mad Max: Fury Roadista ja The Revenantista, sanoo nyt kehon olevan käytännössä romuna.

Polviin on tehty kaksi leikkausta, selässä on välilevyn pullistuma, iskiaskipu vaivaa, ja nyt on tullut vielä plantaarifaskiitti. Vedetty myös lonkan jänne. Kaikki hajoaa nyt, eikä se tästä parane. – Hardy listaa vammojaan Esquire UK:n haastattelussa.

Hardy esiintyy tällä hetkellä kahdessa toimintapainotteisessa tuotannossa: rikossarjassa ja elokuvassa , jonka on ohjannut -ohjaaja Gareth Evans. Vaikka Hardy rakasti Eddie Brockin roolia Venom-elokuvissa, hän harmittelee, ettei koskaan saanut mahdollisuutta crossover-elokuvaan Tom Hollandin Spider-Manin kanssa.

Rakastin näytellä Eddietä. Halusin haastaa itseni niin pitkälle kuin mahdollista. Mutta ei Spider-Mania. Ei Avengersia. Vain me. – Hardy sanoi.

jäi hänen viimeiseksi esiintymisekseen hahmona. Elokuva tuotti lähes 479 miljoonaa dollaria maailmanlaajuisesti, mutta näyttää nyt siirtävän fokuksensa kohti seuraavaa -elokuvaa – – jonka huhutaan tuovan Miles Moralesin :hun vuonna 2026.