GRID Legends -ajopelin uudella trailerilla perehdytään uusiin ominaisuuksiin Kommentit pois päältä artikkelissa GRID Legends -ajopelin uudella trailerilla perehdytään uusiin ominaisuuksiin

GRID Legends

Helmikuun lopulla ilmestyvästä -ajopelistä on saatu uusi traileri, jolla perehdytään pelin uusiin ominaisuuksiin kuten näyteltyihin välivideoihin sekä moninpeliin.

Driven to Glory on pelin tarinatila, jossa pelaajat pääsevät mukaan fiktiiviseen kilpailuun, joka on höystetty oikeiden näyttelijöiden näyttelemillä välivideoilla. Haastetta pelaajat saavat tekoälykuskeilta.

Uudella trailerilla perehdytään myös ratoihin kuten Lontoo, Barcelona sekä Havanna. Mukana on myös Race Creator, jonka avulla pelaajat voivat luoda omanlaisia kisoja sekoittamalla ajoneuvoluokkia, vaihtamalla sääolosuhteita sekä lisäämällä ramppeja ja boostereita.

Race Creatorin lisäksi peliin saadaan fanien paljon toivomat aiemmat pelitilat Drift ja Elimination. Lisäksi uutena pelitilana pelistä löytyy Electric Boost.

Autoja pelistä löytyy julkaisun yhteydessä yli 100 kappaletta. Ratoja löytyy ympäri maapalloa aina klassisista radoista ikonisiin kaupunkeihin.

Pelata voi joko yksin tai kavereiden kanssa. Peli tukee alustojen välistä ristiinpelaamista ja uusi hop-in toiminto nopeuttaa kaverin sessioon littymistä.

GRID Legends ilmestyy helmikuun 25. päivä , , ja S sekä -konsoleille, että :lle ja -palveluiden kautta.

Valve paljasti Steam Next Festin 20 suosituinta demoa – mukana myös pierukomediaa Kommentit pois päältä artikkelissa Valve paljasti Steam Next Festin 20 suosituinta demoa – mukana myös pierukomediaa

Valve on julkaissut listan Next Fest -tapahtuman 20 pelatuimmasta demosta. Mukana on monipuolinen kattaus yhteistyöpelejä, selviytymistä, toimintaa ja erikoisempia indieideoita. Lista ei ole paremmuusjärjestyksessä.

Steam Next Festin 20 suosituinta demoa:

Yksi listan kiinnostavimmista nimistä on Emberville, jota on kuvailtu Stardew Valleyn ja Diablon yhdistelmäksi. Peli on siirtymässä Steam Early Access -julkaisuun ensi viikolla.

jatkuu maanantaihin 26. lokakuuta kello 19.00 Suomen aikaa. Demot kannattaa siis testata pian, jos jokin listan peleistä herättää kiinnostuksen.

Tarjoushaukat huomio! Juuri julkaistu Call of Duty: Modern Warfare 4 irtoaa fyysisenä nyt erittäin kivaan hintaan Kommentit pois päältä artikkelissa Tarjoushaukat huomio! Juuri julkaistu Call of Duty: Modern Warfare 4 irtoaa fyysisenä nyt erittäin kivaan hintaan

Juuri julkaistun – ja Xbox-versiot irtoavat Gigantista nyt 39,99 eurolla. Hinta on selvästi tavanomaista edullisempi, sillä pelistä pyydetään muualla paikoin huomattavasti enemmän.

Tarjouksen voimassaoloaikaa ei ole ilmoitettu, joten hinnan perässä kannattaa suunnata kauppaan ennen kuin tilanne muuttuu.

PS. Ei ole maksettu mainos!

Lisäys: Myös Prisma on laskenut päivän kuluessa hinnat samaan 39,99 euron kastiin.