Humble Bundle tarjoaa 72 peliä edullisesti – tuotto kokonaisuudessaan Turkin ja Syyrian järistysalueille Kommentit pois päältä artikkelissa Humble Bundle tarjoaa 72 peliä edullisesti – tuotto kokonaisuudessaan Turkin ja Syyrian järistysalueille

Gotham Knights

tarjoilee parhaillaan pelipakettia, joka sisältää yhteensä 72 peliä hintaan 28 euroa. Pelipaketeista saatu tuotto lahjoitetaan kokonaisuudessaan Turkin ja Syyrian maanjäristyksestä kärsineille. Tuotoilla saadaan ostettua lääkintätarvikkeita, ruokaa, vettä ja suojaa.

Mukana on pelejä kuten sankaritoiminta, cyberpunk-slasher , eeppinen roolipeli sekä ryöstelytoiminta ja monia muita. Katso koko pelilista alta.

Paketti maksaa yhteensä 28,03 euroa ja siihen kuuluvat nämä 72 peliä, jotka ovat arvoltaan yli 1 000 euroa:

  • Gotham Knights
  • Ghostrunner
  • Pathfinder: Kingmaker – Enhanced Plus Edition
  • XCOM 2
  • Starfinder Core Rulebook
  • PayDay 2
  • Ticket to Ride
  • Starfinder: Junker’s Delight
  • Strange Brigade
  • Euro Truck Simulator 2
  • Stick Fight
  • Farming Simulator 17
  • System Shock Enhanced Edition
  • System Shock 2
  • Pilgrims
  • Flynn: Son of Crimson
  • Into the Pit
  • Worms Rumble
  • Harmony’s Odyssey
  • Mount & Blade: Warband (turkkilainen peli)
  • Saga Vols 1 – 10
    10 Volumes
  • Armello
  • Backbone
  • 911 Operator
  • 112 Operator
  • Calico
  • X-Morph: Defense Complete Pack
  • Zombie Driver HD Complete Edition
  • Space Crew: Legendary Edition
  • Monaco
  • Death Squared
  • Lust from Beyond – M Edition
  • Stygian: Reign of the Old Ones (turkkilainen peli)
  • Remnants of Naezith (turkkilainen peli)
  • Planet TD (turkkilainen peli)
  • Firegirl: Hack ’n Splash Rescue DX
  • XEL
  • Little Orpheus
  • Detached: Non-VR Edition
  • Agent in Depth (turkkilainen peli)
  • Lighthouse Keeper (turkkilainen peli)
  • Hyper Gunsport
  • Meow Express (turkkilainen peli)
  • Arcade Spirits
  • Non-Stop Raiders (turkkilainen peli)
  • The Inner World
  • The Amazing American Circus
  • Soulblight
  • Stacking
  • Hack ’n’ Slash
  • MirrorMoon EP
  • Cosmic Express
  • Cris Tales
  • Orbital Racer
  • Symmetry
  • Guilty Gear X2 #Reload
  • Alchemist’s Castle (turkkilainen peli)
  • Soul Searching (turkkilainen peli)
  • Doughlings: Arcade (turkkilainen peli)
  • Doughlings: Invasion (turkkilainen peli)
  • Quadrata (turkkilainen peli)
  • Rym 9000
  • stikir (turkkilainen peli)
  • Cats and the Other Lives (turkkilainen peli)
  • Soulflow (turkkilainen peli)
  • Izmir: An Independence Simulator (turkkilainen peli)
  • Guns & Fishes (turkkilainen peli)
  • Pill Baby (turkkilainen peli)
  • Project Chemistry (turkkilainen peli)
  • Pixross
  • Frick, Inc

Kaikki pelit ovat Steam -koodeja :lle. Osa peleistä toimii myös ja -alustoilla. Paketti on hankittavissa 9. maaliskuuta asti.

Resident Evil Requiemista on nyt tarjolla ilmainen demo Kommentit pois päältä artikkelissa Resident Evil Requiemista on nyt tarjolla ilmainen demo

on saanut ilmaisen demon kaikille alustoille, vaikka vakuutti ennen pelin julkaisua, ettei julkista demoversiota olisi tulossa lainkaan. Pieni juju kuitenkin löytyi, sillä demo julkaistiin vasta kolme kuukautta itse pelin ilmestymisen jälkeen.

Demo antaa pelaajille mahdollisuuden kokeilla pelin alkutunnelmia sekä tutustua päähenkilöiden Grace Ashcroftin ja Leon Kennedyn uuteen selviytymiskauhuseikkailuun. Mukana on osa pelin alkuvaiheista, mutta tallennuksia ei voi siirtää kokoversioon. Eli jos onnistut säästämään viimeisen haulikonpanoksen täydellisellä hetkellä, saavutuksesta ei valitettavasti saa palkintoa myöhemmin.

Sarjan pitkäaikaiset fanit saattavat muistaa Resident Evil 7: Biohazardin kuuluisan “Dirty Coin” -bonuksen, jonka pystyi siirtämään teaser-demosta varsinaiseen peliin. Tällä kertaa vastaavia pieniä salaisuuksia tai palkintoja ei kuitenkaan ole tarjolla. Demo on puhtaasti maistiaispala niille, jotka haluavat testata kauhutunnelmaa ennen ostopäätöstä.

Resident Evil Requiemin demo on nyt saatavilla :lle Steamin kautta, :lle, :lle sekä Xbox Series X|S -konsoleille.

Returnalin ohjaaja Harry Krueger perusti uuden pelistudion Suomeen Kommentit pois päältä artikkelissa Returnalin ohjaaja Harry Krueger perusti uuden pelistudion Suomeen

Harry Krueger, joka tunnetaan erityisesti -toimintapelin ohjaajana, on perustanut uuden pelistudion Suomeen. Uuden studion nimi on Cosmic Division, ja tavoitteet ovat heti alusta asti kunnianhimoiset. Työn alla on täysin uusi yksinpelattava toimintapeli :lle ja konsoleille.

Krueger työskenteli lähes 15 vuotta suomalaisella Housemarque-studiolla ja oli mukana muun muassa peleissä , ja . Lisäksi hän oli mukana muovaamassa tulevaa -projektia ennen lähtöään studiosta vuonna 2023.

Uuden studion ensimmäistä peliä kuvaillaan pelattavuus edellä rakennetuksi kokemukseksi, jossa yhdistyvät vahva toiminta ja tunteisiin vetoava tarina. Toisin sanoen luvassa ei ole pelkkää räiskintää ja räjähdyksiä, vaan myös jotain, mikä yrittää osua pelaajaa suoraan tunnekeskukseen, ehkä vähän kuin Returnal teki, mutta ilman avaruuspainajaisista heräämistä joka viides minuutti.

Cosmic Division kertoo jo saaneensa alkuvaiheen rahoituksen kasaan, mutta etsii edelleen lisää yhteistyökumppaneita, sijoittajia ja uusia työntekijöitä. Suomalaiseen pelikenttään saatiin siis jälleen yksi kiinnostava nimi lisää, eikä lähtöasetelma ole ihan vaatimaton, kun ruorissa on yksi viime vuosien kehutuimmista toimintapeliohjaajista.