Humble Bundle tarjoilee Rising Storm 2: Vietnam -pelin sekä lisäosia pikkurahalla Kommentit pois päältä artikkelissa Humble Bundle tarjoilee Rising Storm 2: Vietnam -pelin sekä lisäosia pikkurahalla

Rising Storm 2: Vietnam

Humble Bundle tarjoilee uusimmassa pelipaketissaan -pelejä sekä -pelin ja lukuisia lisäosia.

  • Maksamalla vain euron saat Red Orchestra: Ostfront 41-45 -pelin.
  • Jos maksat vähintään 7,94 euroa saat aiemman lisäksi myös : Heroes of Stalingrad with Rising Storm ja Rising Storm 2: Vietnam (+ Pulling Rank Cosmetic -lisäosan) -pelit.
  • Maksamalla vähintään 8,40 euroa saat kaikkien edeltämainittujen lisäksi myös seuraavat lisäosat Rising Storm 2: Vietnam -peliin: Green Army Men, Sgt Joe’s Support Bundle, Specialist Pack Cosmetic, Personalized Touch Cosmetic, Homeland Security Cosmetic, Rear Echelon Cosmetic, Uncle Ho’s Heroes Cosmetic, Born in the USA Cosmetic, Man Down Under Cosmetic sekä Southern Style Cosmetic.

Voit hankkia paketin aina kesäkuun 9. päivä asti. Kaikki pelit ja lisäosat ovat koodeja Steam -palveluun ja toimivat :llä. Osa peleistä toimii myös :llä ja Linuxilla.

Kehuttu RoboCop: Rogue City nyt hurjassa alennuksessa – lähtee alle vitosella Kommentit pois päältä artikkelissa Kehuttu RoboCop: Rogue City nyt hurjassa alennuksessa – lähtee alle vitosella

RoboCop: RogueCity

Jos RoboCopin paluu videopelien maailmaan on jäänyt kokematta, nyt olisi aika kaivaa Auto-9 esiin. on nimittäin parhaillaan Steamissä peräti 90 prosentin alennuksessa.

Normaalisti 39,99 euroa maksava peli irtoaa tällä hetkellä vain 3,99 eurolla. Tarjous on voimassa 5. syyskuuta asti.

Vuonna 2023 julkaistu ensimmäisen persoonan toimintapeli sijoittuu -elokuvien toisen ja kolmannen osan väliin. Pelaaja pääsee tietenkin itse metallisaappaisiin, ja meno on juuri sitä mitä RoboCopilta sopii odottaakin: rikollisten kurmuuttamista, Auto-9:n laulattamista ja Old Detroitin katujen puhdistamista.

Mukana on myös tutkimista, kuulusteluja ja pelaajan omiin päätöksiin perustuvia tehtäviä. Ja mikä parasta, Peter Weller palasi RoboCopin ääneksi, joten ainakin yksi asia on tehty kunnolla.

Steamissä peli on kerännyt peräti 27 925 arviota, joista valtaosa on erittäin myönteisiä. Myös viimeaikaiset arviot ovat samalla linjalla.

Fable tarjoaa napakan 15–20 tunnin tarinan ilman turhaa täytettä Kommentit pois päältä artikkelissa Fable tarjoaa napakan 15–20 tunnin tarinan ilman turhaa täytettä

Playground Gamesin tuleva ei aio olla satojen tuntien jättimäinen roolipeli. Gamescomissa järjestetyssä haastattelussa vahvisti, että pelin pääjuonen läpäisemiseen kuluu noin 15–20 tuntia. Sivutehtävien ja avoimen maailman tutkimisen parissa aikaa voi käyttää vielä toiset 15–20 tuntia.

Pelkkä tarinan läpäisy ei kuitenkaan kerro koko totuutta. Fable sisältää runsaasti erilaisia elämäntapajärjestelmiä, joiden parissa pelaaja voi puuhastella ilman varsinaista päämäärää. Kehittäjien mukaan näillä järjestelmillä ei käytännössä ole selkeää loppua, joten jos Albioniin ihastuu oikein kunnolla, siellä voi viettää aikaa vaikka kuinka pitkään.

Kokonaisuudessaan Fable vaikuttaa siis olevan enemmän pelaajan omaan tahtiin etenevä seikkailu kuin valtava aikasyöppö. Jos haluat vain nähdä tarinan, urakka ei veny kohtuuttomaksi. Jos taas tavoitteena on koluta jokainen nurkka ja saada Albionin asukkaat joko rakastamaan tai vihaamaan sinua, pelitunteja kertyy huomattavasti enemmän.

Fable julkaistaan 27. helmikuuta 2027 , |S ja . Nyt tiedämme ainakin sen, ettei pelin läpäiseminen vaadi elämänmittaista sitoutumista, ellei pelaaja itse sitä halua.