John Wick 4 -elokuvan kuvaukset käynnistyvät potentiaalisesti tänä vuonna Kommentit pois päältä artikkelissa John Wick 4 -elokuvan kuvaukset käynnistyvät potentiaalisesti tänä vuonna

- elokuvasarjan neljännen osan kuvauksien odotetaan käynnistyvän potentiaalisesti vuoden 2021 aikana. Sekä neljännen että viidennen osan kuvauksien oli tarkoitus mahdollisesti alkaa jo hetki sitten, mutta koronavirus on tehnyt mahdollisen suunnittelun hankalaksi. Näyttelijä Ian McShanen mukaan kuvauksia ollaan kuitenkin käynnistämässä pikku hiljaa.

John Wick: Chapter 4 -elokuvan julkaisuajankohta on tällä hetkellä 27. toukokuuta 2022. Elokuvan oli määrä ilmestyä tänä vuonna. Elokuvan pääroolissa nähdään tuttuun tapaan Keanu Reeves.

Elokuvasarjasta on tiedettävästi tekeillä myös oma spin-off TV-sarjansa ”The Continental”, kuin myös spin-off elokuva ”Ballerina”.

Saw-franchisen ostosta neuvotellaan – Blumhouse haluaa pelastaa Jigsawin Kommentit pois päältä artikkelissa Saw-franchisen ostosta neuvotellaan – Blumhouse haluaa pelastaa Jigsawin

Toivo ei ole kuollut: -elokuvasarja saattaa nimittäin saada uuden elämän, sillä on neuvottelemassa oikeuksien ostamisesta Twisted Picturesilta. Tämä tapahtuisi sen jälkeen, kun peruttiin hiljaisesti maaliskuussa 2025.

Saw on ollut Twisted Picturesin ja Lionsgaten yhteinen projekti vuodesta 2004 lähtien, mutta nyt näyttää siltä, että ohjat siirtyvät. Blumhouse tunnetaan hittikauhuelokuvistaan, ja mikä parasta: , yksi alkuperäisistä Saw-luojista, voisi palata sarjan pariin. Hänen tuotantoyhtiönsä yhdistyi Blumhousen kanssa alkuvuodesta 2024, mikä tarkoittaa, että Wan saisi takaisin osan oikeuksista omaan luomukseensa.

Viimeisin Saw-elokuva oli Saw X, joka ilmestyi syyskuussa 2023. Tulevaisuudessa voi olla luvassa uusi elokuva, sarja tai jopa TV-tuotanto.

Kieran Culkin tähdittää uutta Nälkäpeli-elokuvaa – nuorena Caesar Flickermanina Kommentit pois päältä artikkelissa Kieran Culkin tähdittää uutta Nälkäpeli-elokuvaa – nuorena Caesar Flickermanina

Nälkäpeli-fanit voivat vihdoin huokaista helpotuksesta: huhut ovat totta. -sarjasta tunnettu Kieran Culkin on virallisesti kiinnitetty nuoren Caesar Flickermanin rooliin Lionsgaten tulevassa elokuvassa The : Sunrise on the Reaping, joka saa ensi-iltansa 20. marraskuuta 2026.

Caesar Flickerman on tuttu kasvo Nälkäpelien maailmasta – värikäs ja karmivan viihdyttävä juontaja, jonka Stanley Tucci teki aikanaan ikoniseksi. Nyt Culkin astuu saappaisiin, jotka eivät ole helpoimmasta päästä. Lionsgaten elokuvapuolen johtaja Erin Westerman uskoo Culkinin olevan täydellinen valinta rooliin.

Kieranin karisma ja vangitseva läsnäolo tekevät hänestä loistavan Caesar Flickermanin. – Eric Westerman kommentoi.

Sunrise on the Reaping sijoittuu aikaan ennen alkuperäisiä Nälkäpeli-elokuvia ja toimii esiosana myös -tarinalle. Elokuvassa nähdään myös Ralph Fiennes presidentti Snow'na, Elle Fanning Effie Trinketinä ja Jesse Plemons nuorena Plutarch Heavensbeenä.

Kieran Culkin on viime vuosina noussut yhdeksi sukupolvensa kiinnostavimmista näyttelijöistä. Hänen roolinsa Successionin Roman Royna ja palkittu suorituksensa elokuvassa ovat tehneet hänestä kriitikoiden suosikin.

Elokuvan odotetaan herättävän suuren kiinnostuksen – eikä vähiten tämän näyttelijäkiinnityksen myötä.