Legends of Runeterran avoin beta alkaa tammikuun lopulla Kommentit pois päältä artikkelissa Legends of Runeterran avoin beta alkaa tammikuun lopulla

Legends of Runeterra

Riot Gamesin uusi -peliin perustuva korttipeli saa avoimen beta kokeilujakso tammikuun 24. päivä.

Beta on avoin kaikille, mutta peliä jo aiemmin kokeilleet saavat lisäbonuksia ja ne jotka rekisteröityvät ennen tammikuun 19. päivä pääsevät kokeilemaan peliä jo päivän aiemmin eli tammikuun 23. päivä. Kaikki beta -kokeiluun osallistuvat saavat Moonstruck Poro Guardianin.

Avoin beta tuo peliin myös täysin uusia ominaisuuksia kuten rankatun tilan, jossa pelaajat etenevät tasoja aina Iron -tasolta Masters -tasolle. Beta tuo peliin myös kaverilistan, jonka kautta voit kutsua ja haastaa kaverisi. Peli saa myös uusia pelialustoja ja guardianeja.

Lopullinen Legends of Runeterra versio ilmestyy jossain vaiheessa tätä vuotta :lle. Pelistä aiotaan julkaista myös mobiiliversio.

Tony Hawk puolustaa Pro Skater 3+4 -remasterin soundtrack-muutoksia Kommentit pois päältä artikkelissa Tony Hawk puolustaa Pro Skater 3+4 -remasterin soundtrack-muutoksia

Tony Hawk's Pro Skater 3 + 4

Tony Hawk kertoo itse päättäneensä vaihtaa osan Pro Skater 3+4 -remasterin kappaleista. Fanit ovat harmitelleet klassikkobiisien, kuten Iron Maidenin ja Alien Ant Farmin puuttumista. Hawk itse toivoo uuden musiikin tuovan saman löytämisen ilon kuin alkuperäisissä peleissä.

”Halusin valita joiltakin samoilta artisteilta eri kappaleita kuin alkuperäisessä THPS3+4-soundtrackissa. Toivon, että uusien biisien löytäminen on puolet hauskuudesta – ja juuri siksi nämä soundtrackit ovat alun perinkin jääneet mieleen. Joten kuunnelkaa ja nauttikaa matkasta. Lisää on tulossa… sekä vanhaa että uutta.”

Toinen fanien huomioima muutos oli Bam Margeran alkuperäinen puuttuminen pelistä, mutta nyt näyttää siltä, että hänet lisätään lopulliseen versioon Hawk'n vaatimuksesta.

Tony Hawk's Pro Skater 3+4 -peli ilmestyy 11. heinäkuuta , , , ja S sekä Nintendo -konsoleille, että :lle (Steam, Battle.net ja Microsoft Store). Lisäksi se tulee saataville Xbox Game Pass Ultimate ja PC Game Pass -tilaajille.

Trackmania-pelin World Tour -kausi tekee paluun nelinpelimuodossa Kommentit pois päältä artikkelissa Trackmania-pelin World Tour -kausi tekee paluun nelinpelimuodossa

Trackmania

julkistaa suositun -ajopelin kilpailukauden 2025 paluun kahden pelaajan tiimimuodossa. Kahdeksan kuukauden mittainen kilpailukausi tarjoaa pelaajille ja seuroille mahdollisuuden osallistua virallisiin ja yhteisön järjestämiin turnauksiin ympäri maailmaa.

Trackmania World Tour 2025 käynnistyy uudistetulla kilpailujärjestelmällä, joka mahdollistaa osallistumisen kolmella eri alueella: EMEA, NCSA ja APAC. Tiimit keräävät pisteitä virallisista ja yhteisöturnauksista, joita järjestetään sekä verkossa että paikan päällä. Kauden aikana järjestetään myös kaksi maailmanlaajuista pudotuspeliturnausta, joissa 16 parasta tiimiä kilpailee 5 000 dollarin palkintopotista.

Kilpailukausi huipentuu Trackmania World Cup 2025 -tapahtumaan, jossa parhaat tiimit taistelevat maailmanmestaruudesta. Tiimit voivat rekisteröityä kilpailuun virallisella Trackmania-esports-sivustolla, ja lisätietoja turnauksista sekä säännöistä on saatavilla samasta osoitteesta.

Trackmania on saatavilla ilmaiseksi , , , ja S -konsoleille, sekä :lle. Pelin Standard- ja Club-versiot ovat saatavilla 9,99 euron ja 29,99 euron hintaan.