Logitech julkaisi laadukkaan Blue Icepop -mikrofonin Logitech G- ja ASTRO -kuulokkeisiin Kommentit pois päältä artikkelissa Logitech julkaisi laadukkaan Blue Icepop -mikrofonin Logitech G- ja ASTRO -kuulokkeisiin

Blue Icepop x ASTRO A40

Blue Icepop on helppo ja huippulaadukas mikrofonipäivitys Logitech G PRO- ja ASTRO A40 TR -pelikuulokkeisiin. Blue Icepop on korkealaatuinen varsimikrofoni, jossa on räätälöity Bluen äänimaailma kompaktissa koossa. Icepop-varsimikrofonissa on studiotason 10 millimetrin kondensaattorimikrofoni, joka tallentaa rikkaat, kristallinkirkkaat äänet ja tarjoaa näin ainutlaatuisen äänenlaadun pelien kommunikointiin, videotallennukseen ja suoratoistoon.

Uusi Blue Icepop -varsimikrofoni on helppo vaihtaa kuulokkeiden alkuperäisen varsimikrofonin tilalle. Varsimikrofonissa on 3,5 millimetrin liitin, jonka voi irrottaa kuulokkeista kevyesti vetämällä ja Icepop-varsimikrofoni työnnetään samaan liitäntään vanhan tilalle.

Blue Icepop x ASTRO A40
Blue Icepop ja A40 -kuulokkeet

G PRO -kuulokkeiden käyttäjät voivat myös muokata ääntään GHUB-ohjelmiston Blue VO!CE -sovelluksella. Se sisältää monipuolisen valikoiman äänityökaluja ja tehosteita, joilla voi saavuttaa ammattimaisen äänenlaadun. Reaaliaikaiset ​​äänisuodattimet vähentävät myös kohinaa ja tekevät äänestä rikkaamman ja puhtaamman.

Hinta ja saatavuus

Blue Icepop tulee saataville välittömästi 49 euron suositushintaan. Hinnat sisältää 24 prosentin arvonlisäveron.

Hellraiser: Revival sai julkaisupäivän ja luvassa armotonta kauhua ilman sensuurisaksia Kommentit pois päältä artikkelissa Hellraiser: Revival sai julkaisupäivän ja luvassa armotonta kauhua ilman sensuurisaksia

Kauhupelien ystävät voivat merkitä kalenteriinsa uuden päivämäärän, sillä : Revival julkaistaan 8. lokakuuta 2026 :lle, 5:lle ja :lle. Julkaisupäivän paljastuksen yhteydessä nähtiin myös uusi traileri, joka ei juuri peittele pelin brutaalia luonnetta.

Saber Interactiven kehittämä selviytymiskauhupeli perustuu Clive Barkerin luomaan Hellraiser-elokuvasarjaan. Pelaaja joutuu laskeutumaan helvetin syvyyksiin pelastaakseen rakkaansa cenobiittien käsistä. Vastassa on niin kultisteja, hirviöitä kuin muitakin painajaismaisia olentoja, joiden kanssa neuvottelut eivät yleensä pääty hyvässä hengessä.

Pelin tekijät ovat jo aiemmin kertoneet halunneensa viedä M-ikärajaluokituksen äärirajoille. Studiojohtaja Tim Willitsin mukaan peli sai ESRB-luokituksensa ilman sisältömuutoksia tai sensuuria. Tämä näkyy myös sisällössä, sillä luvassa on runsaasti veristä väkivaltaa, raakaa gorea ja sarjalle uskollista synkkää kuvastoa.

Pelin standardiversion hinnaksi on ilmoitettu noin 35 euroa ja Deluxe-version noin 44 euroa. Ennakkotilaajat saavat käyttöönsä erikoiskosmetiikkaa, kuten Labyrinth Pistol- ja Martyr Sawblade -ulkoasut. Lisäksi tarjolle tulee keräilijänversio erilaisine oheistuotteineen.

Jos ja tuntuvat liian kesyiltä, saattaa olla juuri se peli, joka testaa sekä hermoja että vatsan kestävyyttä tänä syksynä.

Call of Duty: Black Ops 1 ja 2 saavat remasteroidut PlayStation-julkaisut Kommentit pois päältä artikkelissa Call of Duty: Black Ops 1 ja 2 saavat remasteroidut PlayStation-julkaisut

Monien fanien toive toteutuu ensi kuussa, kun : Black Ops ja Black Ops 2 saavat uudet -julkaisut. Kehittäjä vahvisti, että uusista versioista vastaa , joka tunnetaan muun muassa pelistä Tony Hawk’s Pro Skater 3 + 4.

Uusien versioiden tarkkoja alustoja ei ole vielä paljastettu, mutta aiempien vuotojen perusteella pelit saapuvat todennäköisesti :lle ja ovat sitä kautta pelattavissa myös :llä. Toistaiseksi ei tiedetä, saako omat natiiviversionsa vai ei.

Hyvä uutinen veteraaneille on se, että molemmat pelit sisältävät kaiken sen, mikä teki niistä aikanaan hittejä, eli yksinpelikampanjan, moninpelin sekä fanien rakastaman Zombies-tilan. Sen sijaan esimerkiksi ristipelaamisesta, vanhojen tallennusten siirtämisestä tai yhteensopivuudesta muiden alustojen kanssa ei ole vielä kerrottu mitään.

Julkaisu on erityisen merkittävä PlayStation-pelaajille, sillä alkuperäiset -versiot eivät ole olleet helposti saatavilla uudemmilla Sonyn konsoleilla. -pelaajat ovat voineet pelata molempia pelejä jo pitkään taaksepäinyhteensopivuuden ansiosta, ja :lläkin ne ovat pysyneet saatavilla.

Call of Duty -sarja on vältellyt vanhojen pelien uudelleenjulkaisuja viime vuosina, sillä ne voivat hajottaa pelaajakuntaa uusimpien osien ja klassikoiden välillä. Juuri siksi Black Ops -pelien paluu tuntuu pieneltä yllätykseltä ja monille pitkän linjan faneille erittäin tervetulleelta sellaiselta. Erityisesti alkuperäistä Black Opsia ja sen Zombies-karttoja pidetään edelleen sarjan kultakauden kirkkaimpina tähtinä.