Marvel-ohjaaja leikittelee alkuperäisen Ritari Ässän paluulla Kommentit pois päältä artikkelissa Marvel-ohjaaja leikittelee alkuperäisen Ritari Ässän paluulla

Välillä 1982-1986 tuotettu Knight Rider (Ritari Ässä) saattaa vielä jokin kaunis päivä tehdä paluun, mikäli -ohjaaja James Gunnin vihjailuihin on suinkaan luottamista.

-elokuvista tunnettu Gunn on kertonut Twitterissä suunnitelleensa David Hasselhoffin kanssa tähän päivään sijoittuvaa ”modernisoitua” versiota Ritari Ässästä. Valitettavasti aikataulut ovat toistaiseksi tulleet projektin eteen.

Gunnin Twitter-höpinästä ei valitettavasti käy ilmi, onko suunnitelmat edelleenkin pöydällä odottamassa oikeaa hetkeä, vaiko kuopattu kokonaan. Michael Knightin paluu Marvel-tyylisesti toteutettuna toimiakin, joten toivoa sopii!

Peacemakerin 2. kausi lupailee yllätyksellistä menoa – voitaisiinko sarjassa nähdä jopa Supermanin cameo? Kommentit pois päältä artikkelissa Peacemakerin 2. kausi lupailee yllätyksellistä menoa – voitaisiinko sarjassa nähdä jopa Supermanin cameo?

-universumin pomo on nostattanut jännitystä fanien keskuudessa vihjailemalla, että -sarjan toisen kauden lopussa nähdään ”todella, todella, todella iso cameo”. Mutta kuka tämä yllätysvieras voisi olla? ? ? Vai kenties Lobo?

Peacemakerin 2. kausi saa ensi-iltansa HBO Maxilla 21. elokuuta 2025, ja se sijoittuu ajallisesti uuden Superman-elokuvan jälkeen. Gunnin mukaan kausi liittyy tiiviisti sekä Supermaniin että muihin tuleviin -tuotantoihin.

Tarinan keskiössä on Quantum Unfolding Chamber (QUC), jota nähtiin jo 1. kaudella ja jonka rooli kasvaa entisestään. Uudella kaudella nähdään myös Superman-elokuvasta tuttuja hahmoja, kuten Isabela, Nathan ja Sean, ja kauden loppua kohti saadaan maistiaisia vielä laajemmasta DC-universumista.

Trailerissa Peacemaker kohtaa muun muassa Maxwell Lordin, Hawkgirlin ja Guy Gardnerin, jotka arvioivat hänen soveltuvuuttaan erikoisryhmään, tokikin vähemmän mairittelevin tuloksin.

Marvel-tähti haluaa palata MCU:hun, vaikka hahmokin on jo mullan alla Kommentit pois päältä artikkelissa Marvel-tähti haluaa palata MCU:hun, vaikka hahmokin on jo mullan alla

Marvelin televisiosarjassa nähty näyttelijä Patti LuPone, joka esittää Agathan noitaseuran jäsentä Liliaa, on ehdottanut Marvelin johtajalle Kevin Feigelle, että hän voisi palata Cinematic Universeen – vaikka hänen hahmonsa kuoli sarjassa traagisesti.

Lilia uhrautui sarjan yhdeksännessä jaksossa Death's Hand in Mine kaataen tornin vihollisten päälle, mutta LuPone muistuttaa, että hahmo ei koskaan varsinaisesti osu maahan. Hän on jopa ehdottanut Feigelle pientä vitsiä, jossa Lilia näkyisi putoamassa kaikissa Marvel-elokuvissa, viitaten siihen, että hahmoa ei ole virallisesti nähty kuolleena.

:n monimuotoisen tarinankerronnan ja multiversumin myötä kaikenlaiset paluusehdotukset ovat mahdollisia. Lilia voisi esimerkiksi ilmestyä kummituksena, kuten Agatha teki sarjan lopussa.

Agathan tulevaisuus MCU:ssa on vielä epäselvä, mutta sarjan suosio herättää toiveita jatko-osista, joissa voisi nähdä myös hahmon Wiccanin eli Billyn.