
Morbid (PC/Steam)
Yliopisto-opettaja, pelinkehittäjä, vanha millenniaali ja gamer dad. For reviews, contact sebastian ( at ) errori.net
Yliopisto-opettaja, pelinkehittäjä, vanha millenniaali ja gamer dad. For reviews, contact sebastian ( at ) errori.net
Helsinkiläisen Still Running studion kehittämä Morbid: The Seven Acolytes ilmestyy joulukuun 3. päivä PC:lle ja konsoleille.
Pikseligrafiikkaisessa ja isometrisessä pelissä yhdistyvät Lovecraftin kauhu, Cronenbergin verisyys ja Souls-pelisarjan henki.
Pelissä olet viimeinen jäljellä oleva Striver of Dibrom ja tehtävänäsi on tuhota pahat seitsemän akolyyttiä. Vastaan näiden lisäksi pelaajat saavat erilaisia vastuksia, mini-loppuvastuksia ja erityisiä loppuvastustajia. Paranna varusteitasi erilaisten tehtävien, perkkien, runejen, loottien ja päivitysten myötä.
Morbid: The Seven Acolytes ilmestyy PC:lle sekä Playstation 4, Xbox One ja Nintendo Switch -konsoleille joulukuun 3. päivä.
Sivuston perustaja ja päätoimittaja.
Merge Games ja Ion Lands on tuomassa Cloudpunk scifi-seikkailupelinsä Playstation 4, Xbox One ja Nintendo Switch -konsoleille lokakuussa.
Kerronnan ohjaamassa pelissä olet ei-niin-laillisen jakeluyrityksen työntekijä Rania ja joudut kuskaamaan niin paketteja kuin matkustajiakin neon-valojen kyllästämässä Nivaliksen kaupungissa.
Cloudpunk ilmestyy Playstation 4, Xbox One ja Nintendo Switch -konsoleille lokakuun 15. päivä. Digitaalisten versioiden lisäksi tulossa on myös fyysiset myyntiversiot. Peli on parhaillaan saatavilla PC:lle Steamin kautta.
Sivuston perustaja ja päätoimittaja.
Kommentoi