
Netflixin suosittuun La Casa de Papel -alkuperäissarjaan perustuva minitapahtuma valtaa Rainbow Six Siege -toimintapelin tänään. Tapahtuma jatkuu aina marraskuun 25. päivän saakka. Lisäksi minitapahtuma on pelattavissa täysin ilmaiseksi 21.-25. marraskuuta välisen ajan, joten myös uudet pelaajat voivat osallistua tähän ainutlaatuiseen pelikokemukseen.
La Casa de Papel -tapahtuma tuo mukanaan uuden pankkikentän ja se on pelattavissa pelin Hostage-pelimuodossa. Pelihahmojen asut ja tyyli ovat alkuperäissarjan tyylisiä eli punaisiin asuihin ja ikonisiin naamioihin sonnustautuneita ryöstäjiä.
Lisäksi La Casa de Papel -tapahtuma tuo puna-asun ja naamion käyttöön Vigil- ja Hibana-operaattoreille. Kaikkiaan kerättäviä erikoisesineitä on mukana kahdeksan kappaletta. Näihin sisältyvät uudet uniformut, päähineet, aseskinit ja onnenesineet eli charmit. Bundle-paketin kokonaishinta on 1680 R6-krediittipistettä.
Minitapahtuman aikana Rainbow Six Siege -peli on sopivasti 66 prosentin alennusmyynnissä. Peli saatavana sekä PlayStation 4- ja Xbox One -pelikonsoleille että PC:lle. Se on saatavava myös Ubisoftin Uplay+ -tilauspalvelussa.