
Razerin Kraken Kitty V2 Gengar Edition -kuulokkeet ovat keränneet Pokéfanien sydämet, mutta tavallisten kauppojen varastot ovat tyhjät. Tämä kissa-kuulokkeiden ja Pokémonin yhdistelmä on niin suosittu, että niitä ei ole saatavilla mistään muualta kuin eBayssa ja siellä hinta on kohonnut merkittävästi alkuperäisestä 139,99 dollarista eli noin 130 eurosta.
Gengar Edition tuo kuulokkeisiin ikonisen violettisen värityksen ja ghost-tyypin Pokémonin tunnelman, ja fanit ovat olleet valmiita maksamaan lisähintaa saadakseen käsiinsä tämän söpön erikoiserän. eBayssa hinnat liikkuvat tällä hetkellä 165–190 dollarin välillä (noin 155–180 euroa), ja jotkut myynti-ilmoitukset nousevat jopa yli 200 dollarin.
Vaikka Razerin verkkokauppa on myynyt loppuun, firma tarjoaa edelleen muita Pokémon-aiheisia tuotteita sekä yhteistyömallistoja esimerkiksi Hello Kittyn ja Minecraftin kanssa. Jos violetti Gengar-versio ei ole ehdoton, esimerkiksi langattomat Barracuda X -kuulokkeet tarjoavat hyvän vaihtoehdon samaan hintaluokkaan.
Pokéfanien kannattaakin nyt miettiä maksanko lisähinnan harvinaisesta erästä vai tyytyä vähemmän näyttävään mutta edullisempaan vaihtoehtoon.