Riders Republic -urheilupeli aloitti yhteistyön muotimerkki Pradan kanssa Kommentit pois päältä artikkelissa Riders Republic -urheilupeli aloitti yhteistyön muotimerkki Pradan kanssa

Riders Republic

Vauhtia ja vaarallisia tilanteita tarjoava extreme-urheilupeli on ilmaiseksi pelattavissa tulevana viikonloppuna, 10.-14. helmikuuta välisen ajan. PlayStation-pelaajat voivat esiladata pelin jo tänään.

Lisäksi on solminut ainutlaatuisen yhteistyön yhdessä italialaisen muotivaatevalmistaja Pradan kanssa. Tämän ansiosta Pradan ikoninen punaraitamallisto Prada Linea Rossa on puettavissa pelihahmojen päälle.

Vaatemalliston värit ovatkin jo nyt esillä pelin Riders Ridge -keskuksessa tuomassa mukaan ainutlaatuista Prada-tunnelmaa. Vaatemallistossa yhdistyvät teknisten urheiluvaatteiden maailma sekä muodikkaiden vaatteiden virtaviivaistettu siluettimainen suunnittelu. Nämä upeat luomukset tuovat mukaan luksusta, väriä ja näyttävyyttä ainutlaatuisella tavalla.

Yhteistyö tuo mukanaan lisää tekemistä ja kosmeettisia hahmopäivityksiä. Prada Beyond the Line -pelitapahtuma on pelattavissa sekä yksin että kavereita vastaan. Luvassa on eeppinen mäenlaskukokemus, jossa pelaajat saavat käyttöönsä Faction x Prada Linea Rossa -sukset sekä Riders Republic -jumbopyörän ja ainutlaatuisen moottorikelkan täysin ilmaiseksi. Ainutlaatuinen Prada-asu on haalittavissa palkinnoksi Shackdaddy Banditsin viikkokisoja suorittamalla.

Lisäksi 16. helmikuuta alkaen Prada-yhteistyö laajenee kahdella uudella Prada-asulla. Näiden lisäksi tarjolle tulee lisää uusia varustevaihtoehtoja (polkupyörämalli, laskettelusukset ja lumilauta), jotka tuovat lisää valinnanvapautta pelaajalle.

Riders Republic julkaistaan 28. lokakuuta 2021 sekä , , ja S sekä -konsoleille että :lle ja Ubisoft Store -kauppapaikkojen kautta. Lisäksi peli tulee saataville Google Stadia- ja Ubisoft+ pelitilauspalveluihin.

Farming Simulator 25 sai ilmaisen sisältöpäivityksen Kommentit pois päältä artikkelissa Farming Simulator 25 sai ilmaisen sisältöpäivityksen

on päivittynyt versioon 1.6, joka tuo peliin ilmaista lisäsisältöä ja useita parannuksia. Päivitys sisältää uusia työkoneita ja traktoreita sekä lukuisia optimointeja ja pelattavuusuudistuksia.

Uusia laitteita päivityksessä ovat:

  • Albutt f155A -paalinostin
  • CLAAS FL 140 -etukuormain
  • John Deere 683R -etukuormain
  • CLAAS ARION (550 – 530) -traktori
  • John Deere 6R -sarjan traktori

Päivitys parantaa pelin suorituskykyä ja vakautta sekä tuo mukanaan useita muutoksia ja parannuksia. Näihin kuuluvat muun muassa ModHub-päivityspainike, parannukset tekoälyn toimintaan ja eläinten tuottavuuslaskelmiin sekä lukuisat korjaukset ja optimoinnit.

25 on myynyt jo yli kolme miljoonaa kappaletta. Peli on saatavilla :lle, |S:lle, :lle ja Macille. jatkaa pelin kehittämistä ja tukemista säännöllisillä päivityksillä ja sisältölisäyksillä.

†

The Last of Us -sarjan toinen kausi tulee (pian) – oletko valmis? Kommentit pois päältä artikkelissa The Last of Us -sarjan toinen kausi tulee (pian) – oletko valmis?

The Last of Us

on vahvistanut suositun The Last of Us -sarjan toisen kauden ensi-illan päivämäärän. Uusi kausi alkaa sunnuntaina 13. huhtikuuta kello 21 Yhdysvaltain itärannikon aikaa, ja se tulee katsottavaksi myös Max-suoratoistopalveluun. Kausi koostuu seitsemästä jaksosta.

Tarina sijoittuu viisi vuotta ensimmäisen kauden tapahtumien jälkeen ja seuraa Joelia ja Ellietä, jotka asuvat Joelin veljen Tommyn kanssa Montanan yhteisössä. Kausi perustuu -peliin.

Pedro Pascalin (Joel) ja Bella Ramseyn (Ellie) rinnalle liittyy useita uusia näyttelijöitä: Kaitlyn Dever näyttelee Abbya, Isabela Merced Dinaa, Young Mazine Jesseä, Ariela Barer Meliä ja Tati Gabrielle Noraa. Gabrielle tulee näyttelemään myös Naughty Dogin seuraavan pelin, Intergalactic: The Heretic Prophetin, päähenkilöä.

Sarjan ensimmäinen kausi oli HBO:lle menestys. Craig Mazinin ja Neil Druckmannin luoma sarja voitti useita Emmy-palkintoja ja oli ehdolla viidessä pääkategoriassa, mukaan lukien parhaan draamasarjan ja parhaan ohjauksen sarjoissa.

HBO:n Francesca Orsi on aiemmin vihjaillut sarjan jatkuvan yhteensä neljä kautta, mikä tarkoittaa, että tuleva toinen kausi ei tule kattamaan koko The Last of Us Part 2 -pelin tarinaa.

Julkistuksen yhteydessä HBO julkaisi myös uudet julisteet Joelin, Ellien ja Abbyn hahmoista.