ROCCAT julkaisee uuden valkoisen version suosituista langattomista Elo 7.1 Air -PC-pelikuulokkeistaKommentit pois päältä artikkelissa ROCCAT julkaisee uuden valkoisen version suosituista langattomista Elo 7.1 Air -PC-pelikuulokkeista
Elo 7.1 Air yhdistää täydellisesti ROCCAT:n palkitun saksalaisen suunnittelun & innovaation Turtle Beachin ääniosaamiseen & ylellisiin teknologioihin.
ROCCAT julkaisi uuden erottuvan valkoisen värivaihtoehdon langattomille Elo 7.1 Air -PC-pelikuulokkeille, jotka sisältävät valloittavan AIMO RGB -valaistuksen. Elo 7.1 Air on langaton Elo Series -premium malli, ja arvostelijat sekä fanit ovat ihailleet sitä suuresti ympäri maailman.
“Elo 7.1 Air white näyttää niin hyvältä, että huomaat heti, kun joku käyttää sitä, ja AIMO-valaistus tekee siitä entistä houkuttelevamman”, sanoi Rene Korte, ROCCAT:n perustaja ja Turtle Beachin PC-tuotteiden toimitusjohtaja.
Täysin uusi Elo 7.1 Air white on nyt saatavilla valmistajan verkkosivuilta ja valikoiduilta jälleenmyyjiltä Suomessa 99,99 euron hintaan.
Työpaikka, supersankarit ja huumori yhdistyvät uudessa pelissä Dispatch, joka saapuu PC:lle ja PS5:lle 22. lokakuuta. Peli on AdHoc-studion käsialaa, ja sen takana on entisiä Telltale-kehittäjiä. Ääninäyttelijöinä kuullaan Hollywood-tähtiä Aaron Paulia ja Jeffrey Wrightia, mikä tuo peliin oman särmänsä.
Dispatch julkaistaan episodimuodossa neljän viikon aikana, kaksi jaksoa viikossa, alkaen lokakuun 22. päivä. Koko kauden hinta on 30 dollaria (noin 28 €), ja deluxe-versio 40 dollaria (noin 37 €), joka sisältää digitaaliset sarjakuvat ja taidekirjan.
Pelin yhdistelmä seikkailua, huumoria ja strategiaa lupaa viihdyttävän kokemuksen, jossa pelaaja pääsee ohjaamaan supersankareita keskellä arkista työympäristöä. Episodijulkaisut tuovat odotusta ja jännitystä, kun tarina kehittyy pala palalta.
Jo nyt kiinnostuneet voivat lisätä pelin toivelistalle Steamissä ja kokeilla demoa etukäteen, jotta supersankariseikkailu ei yllätä ensi kertaa käynnistettäessä.
Valve on ollut hiljaa pitkään, mutta nyt näyttää siltä, että se aikoo tehdä suuren paluun virtuaalitodellisuuden kentällä. Yhtiön pitkään huhuttu itsenäinen VR-laitteisto, koodinimeltään ”Deckard”, saattaa olla jo aivan nurkan takana. Useat luotettavat lähteet ja vuodot viittaavat siihen, että julkistus voisi tapahtua vielä tämän vuoden puolella, mahdollisesti jopa ensi kuussa.
Deckardin odotetaan olevan itsenäinen VR-laitteisto, joka toimii ilman PC:tä, mutta tukee myös PCVR-kokemuksia. Se saattaa olla varustettu pancake-linsseillä, silmänseurannalla, foveated-renderöinnillä ja SteamOS-käyttöjärjestelmällä. Uudet ”Roy”-ohjaimet, joissa ei ole perinteisiä seurantarenkaita, voisivat tuoda uudenlaisen pelikokemuksen. Hintahaarukan arvioidaan olevan noin 1 200 dollaria, mikä asettaa sen suoraan kilpailuun Meta Quest 3:n kanssa.
Vaikka Valve ei ole vielä virallisesti vahvistanut Deckardin julkaisua, huhut ja vuodot ovat kiihtyneet. Esimerkiksi SteamVR:n viimeisimmissä betaversioissa on havaittu viitteitä ”Frames”-nimisestä ominaisuudesta, mikä saattaa viitata Deckardin tulevaan ”Steam Frame” -brändiin. Lisäksi Valve on rekisteröinyt domain-nimet kuten steam-frame.com, mikä viittaa siihen, että julkistus on lähellä.
Jos olet odottanut Valvea astumaan takaisin VR-markkinoille, tämä saattaa olla se hetki. Deckardin julkaisun myötä Valve voisi tarjota kilpailukykyisen vaihtoehdon nykyisille VR-laitteille, yhdistäen huipputeknologian ja Steam-ekosysteemin.