ROCCAT julkaisee uuden valkoisen version suosituista langattomista Elo 7.1 Air -PC-pelikuulokkeista Kommentit pois päältä artikkelissa ROCCAT julkaisee uuden valkoisen version suosituista langattomista Elo 7.1 Air -PC-pelikuulokkeista

Roccat ELO Air

ROCCAT julkaisi uuden erottuvan valkoisen värivaihtoehdon langattomille Elo 7.1 Air –-pelikuulokkeille, jotka sisältävät valloittavan AIMO RGB -valaistuksen. Elo 7.1 Air on langaton  Elo Series -premium malli, ja arvostelijat sekä fanit ovat ihailleet sitä suuresti ympäri maailman.

Roccat ELO Air

“Elo 7.1 Air white näyttää niin hyvältä, että huomaat heti, kun joku käyttää sitä, ja AIMO-valaistus tekee siitä entistä houkuttelevamman”, sanoi Rene Korte, :n perustaja ja Turtle Beachin PC-tuotteiden toimitusjohtaja.

Täysin uusi Elo 7.1 Air white on nyt saatavilla valmistajan verkkosivuilta ja valikoiduilta jälleenmyyjiltä Suomessa 99,99 euron hintaan.

For Honor täyttää kymmenen – juhlakausi tuo mukanaan uutta sisältöä Kommentit pois päältä artikkelissa For Honor täyttää kymmenen – juhlakausi tuo mukanaan uutta sisältöä

juhlistaa For Honorin kymmenettä pelivuotta tuoreella Cycle of War -kaudella, joka tuo mukanaan uuden pelimuodon, Battle Passin ja kokonaisen vuoden verran sisältöä.

Rauhan aika on ohi Heathmoorissa

on pitänyt pelaajansa taistelukentillä jo lähes vuosikymmenen. Nyt alkaa uusi luku, kun peli avaa kymmenennen pelivuotensa Cycle of War -kaudella.

Edellinen pelivuosi päättyi Guljinin pakottamaan, hauraaseen rauhaan. Knight Gryphon ei kuitenkaan hyväksy näitä ehtoja. Sen sijaan hän kutsuu menneisyyden legendaariset sankarit takaisin taisteluun, ja sodan sykli pyörähtää jälleen käyntiin.

Kauden myötä pelaajille avautuu joukko uusia ja uudistettuja asuja sekä varusteita.

Arena of Echoes tuo kolmen tiimin kaaosmoodin

Kauden kiinnostavin uutuus on rajatun ajan pelimuoto Arena of Echoes, joka on pelattavissa 2. huhtikuuta saakka.

Pelimuoto rikkoo For Honorin tutun kaavan: kahden pelaajan ryhmät liittyvät pomohahmon johtoon, ja kolme tällaista tiimiä ottaa yhteen 3 vastaan 3 vastaan 3 -otteluissa. Asetelma on kaaottinen ja lupaa tiukkaa kilpailua useammalta kuin yhdeltä suunnalta kerralla.

Koko vuosi täynnä sisältöä

Cycle of War -kauden mukana saapuu myös uusi Battle Pass -palkintokortti sekä Arena of Echoes -pelikenttä.

Koko kymmenes pelivuosi täydentyy vähitellen uusilla sankarihahmoilla, lisäpelialueilla, Hero skin -lisäyksillä ja erilaisilla pienpalkinnoilla. Lupaukset ovat näin ollen varsin mittavat heille, jotka aikovat pysyä Heathmoorin taistelukentillä pitkälle vuoteen.

For Honor on saatavana – ja One -konsoleille sekä :lle. Peli toimii yhteensopivuustilassa myös – ja -laitteilla. Lisäksi se kuuluu Ubisoft+-tilauspalveluun.

Xbox täyttää 25 vuotta ja paljastaa Project Helixin – Xboxin seuraava sukupolvi Kommentit pois päältä artikkelissa Xbox täyttää 25 vuotta ja paljastaa Project Helixin – Xboxin seuraava sukupolvi

valmistautuu seuraavaan konsolisukupolveen vauhdilla. Microsoftin pelipuolen johtajiin kuuluva Jason Ronald paljasti -tapahtumassa, että työn alla on uusi konsoli nimeltä . Kyseessä on Xboxin seuraava ensimmäisen osapuolen konsoli, jonka tavoitteena on nostaa pelien suorituskyky ja grafiikka täysin uudelle tasolle.

Project Helix kehitetään yhteistyössä :n kanssa, ja sen ytimessä on räätälöity järjestelmäpiiri sekä uusi sukupolvi grafiikkatekniikkaa, kuten DirectX ja FidelityFX Super Resolution. lupaa jopa kymmenkertaisen harppauksen säteenseurannan suorituskyvyssä, mikä tarkoittaa käytännössä realistisempia valoja, varjoja ja entistä elävämpiä pelimaailmoja. Kehittäjille ensimmäisiä testiversioita laitteesta on tarkoitus lähettää vuonna 2027.

Samalla Xbox yrittää kuroa umpeen kuilua – ja konsolipelaamisen välillä. Huhtikuussa Windowsille alkaa rullata uusi Xbox-tila, joka tuo konsolimaisen käyttöliittymän suoraan Windows 11:een. Ideana on yksinkertainen: sama laite voi toimia sekä työpöytänä että pelikonsoleina, ja ohjaimella navigointi onnistuu tutulla Xbox-tyylillä.

Myös pelien siirtyminen laitteelta toiselle helpottuu. Xbox Play Anywhere -ohjelma kattaa jo yli 1 500 peliä, ja yhden pelin ostaminen riittää pelaamiseen sekä PC:llä että Xboxilla. Edistys ja tallennukset kulkevat mukana, joten pelaaja voi jatkaa samaa peliä vaikka eri laitteella.

Uutinen osuu Xboxille symboliseen hetkeen: pelibrändi juhlii tänä vuonna 25-vuotista taivaltaan. Microsoft vihjaa samalla, että klassikkopelien pelaamiseen on tulossa uusia tapoja. Jos suunnitelmat toteutuvat, Xboxin seuraava neljännesvuosisata alkaa konsolilla, joka yrittää yhdistää PC:n vapauden ja konsolin helppouden yhdeksi paketiksi.