Samsung julkisti Black Friday -tarjouksensa omassa verkkokaupassaan Kommentit pois päältä artikkelissa Samsung julkisti Black Friday -tarjouksensa omassa verkkokaupassaan

Samsung

on julkaissut mittavan määrän houkuttelevia tarjouksia verkkokaupassaan -kauden lähestyessä. Yhtiö tarjoaa merkittäviä alennuksia useisiin suosittuihin elektroniikkatuotteisiinsa, painottaen erityisesti televisioita, soundbareita ja mobiililaitteita.

Televisiotarjoukset

Samsungin televisiotarjonnassa on useita houkuttelevia vaihtoehtoja eri budjeteille ja tarpeille:

  • Jättinäyttö edullisesti: 98″ UHD DU9005 -televisio on nyt saatavilla hurjalla alennuksella 2 299 euron hintaan. Alkuperäinen suositushinta 3 999 € tekee tarjouksesta erityisen houkuttelevan.
  • OLED-kuvanlaatu: 65″ OLED S95D tarjotaan nyt 2 299 eurolla, mikä merkitsee 1 200 euron säästöä alkuperäisestä 3 499 euron suositushinnasta.
  • Keskihintaluokan mestari: 65″ Neo QLED QN85D on erinomainen vaihtoehto niille, jotka haluavat laadukasta kuvaa edulliseen hintaan. Tarjoushinta 1 299 € on 500 € alle alkuperäisen suositushinnan.

Äänentoisto

Elokuvamaisen kotiteatterikokemuksen ystäville Samsung tarjoaa Q-Series Soundbar HW-Q995D:n 999 euron hintaan. Alkuperäinen suositushinta 1 699 € tekee tarjouksesta erittäin kilpailukykyisen.

Mobiililaitteet

Mobiililaitteiden ystäville on tarjolla myös houkuttelevia etuja:

  • Galaxy S24 Ultra -mallit ovat saatavilla peräti 500 euron alennuksella.
  • Valikoituja Galaxy Watch -malleja myydään jopa 37 %:n alennuksella.

Tarjouksen kesto

Black Friday -tarjoukset ovat voimassa rajoitetun ajan, joten nopeimmat pääsevät nauttimaan parhaista tarjouksista. Samsungin verkkokauppa on paras paikka hyödyntää nämä huippuedut.

Voit katsoa kaikki tärpit täältä

Sisusta äänellä ja kuvalla – Samsungin uudet Music Studio -kaiuttimet saapuvat toukokuussa Kommentit pois päältä artikkelissa Sisusta äänellä ja kuvalla – Samsungin uudet Music Studio -kaiuttimet saapuvat toukokuussa

on julkistanut vuoden 2026 lifestyle-mallistonsa Suomen markkinoille. Uutuudet painottavat kodin sisustukseen sulautuvaa muotoilua, ja malliston kärkenä nähdään päivitetyt -televisiot sekä täysin uudet, muotoilija Erwan Bouroullecin kehittämät Music Studio -kaiuttimet.

Samsungin uusimmat innovaatiot rantautuvat Suomeen 11. toukokuuta 2026. Malliston tavoitteena on hämärtää rajaa teknologian ja sisustuselementtien välillä tarjoamalla laitteita, jotka toimivat osana kodin estetiikkaa myös silloin, kun niitä ei käytetä aktiivisesti.

The Frame – Enemmän kuin televisio

The Frame -sarja on saanut merkittävän päivityksen Glare Free -teknologian myötä. Heijastuksia vähentävä pinta tekee ruudulla näkyvästä taiteesta ja elokuvista selkeämpiä myös erittäin valoisissa huoneissa.

  • The Frame Pro: Malliston huippuversio hyödyntää Neo QLED Mini LED -tekniikkaa, joka tarjoaa paremman kirkkauden ja kontrastin. Pro-mallissa on myös Langaton One Connect, joka mahdollistaa liitäntöjen sijoittamisen jopa 10 metrin päähän itse näytöstä.
  • NQ4 AI Gen3 -prosessori: Tekoälypohjainen prosessori optimoi kuvaa ja ääntä reaaliajassa.
  • Art Store: Käyttäjät pääsevät käsiksi valtavaan digitaaliseen taidearkistoon klassikoista nykytaiteeseen.

Uutuus: Music Studio -kaiuttimet

Äänentoiston puolella Samsung esittelee Music Studio 5- ja Music Studio 7 -kaiuttimet. Kaiuttimien muotoilusta vastaa tunnettu Erwan Bouroullec, ja niissä on ajaton ”Dot-design”.

Kaiuttimet tukevat parannettua Q-Symphony-tekniikkaa, jonka avulla ne toimivat saumattomasti yhteen muiden Samsung-laitteiden kanssa luoden rikkaan ja kerroksellisen äänimaailman. Kaiuttimia on saatavilla sekä mustana että valkoisena.

Suositushinnat ja saatavuus

Myynti alkaa 11. toukokuuta 2026. Esimerkkihintoja:

TuoteKokoSuositushinta
The Frame55″ / 65″1 399 € / 2 099 €
The Frame Pro55″ / 65″1 499 € / 2 299 €
Music Studio 5379 €
Music Studio 7599 €

Samsung Galaxy A57 5G ja A37 5G myyntiin Suomessa – tekoälyagentit saapuvat keskihintaluokkaan Kommentit pois päältä artikkelissa Samsung Galaxy A57 5G ja A37 5G myyntiin Suomessa – tekoälyagentit saapuvat keskihintaluokkaan

on ilmoittanut, että odotetut Galaxy A57 5G- ja Galaxy A37 5G -älypuhelimet ovat nyt saatavilla Suomessa. Uutuusmallit tuovat yrityksen lippulaivamalleista tutun Awesome Intelligence -tekoälyn entistä laajemman yleisön ulottuville houkuttelevaan hintaan.

Tekoäly helpottaa arjen askareita

Uusi Galaxy A -sarja on varustettu One UI 8.5 -käyttöliittymällä, joka integroi tekoälyagentit osaksi päivittäistä käyttöä. Käyttäjät voivat hyödyntää muun muassa päivitettyä keskustelevaa Bixbyä sekä Googlen Geminiä.

Tärkeimmät tekoälyominaisuudet:

  • Voice Transcription: Litteroi ja kääntää äänitallenteet (huom. suomen kielen tuki tulossa myöhemmin).
  • AI Select: Nopea tekstin irrottaminen ja sisällöntuotanto suoraan Edge-paneelista.
  • Circle to Search: Googlen kanssa toteutettu haku tunnistaa nyt useita kohteita samasta kuvasta kerralla.

Luovuutta ja suorituskykyä hämärässä

Molemmat mallit on varustettu 50 megapikselin pääkameralla ja parannetulla ISP-teknologialla, joka takaa eloisat kuvat kaikissa olosuhteissa. Erityistä huomiota on kiinnitetty Nightography-ominaisuuteen, joka mahdollistaa terävät ja kohinattomat kuvat myös pimeässä.

Luovaan muokkaukseen on tuotu Object Eraser, joka poistaa häiritsevät elementit kuvista entistä luonnollisemmin, sekä Best Face -toiminto, joka helpottaa täydellisen ryhmäkuvan valitsemista jatkuvasta kuvauksesta.

Tekniset tiedot ja hinnat

Malleissa on suuri 5 000 mAh:n akku pikalatauksella sekä parannettu jäähdytysjärjestelmä, joka takaa sulavan suoratoiston ja pelaamisen.

Suositushinnat Suomessa:

  • Galaxy A37: 429 € (128 Gt) / 529 € (256 Gt)
  • Galaxy A57: 549 € (128 Gt) / 619 € (256 Gt)

Laitteet ovat saatavilla useissa eri väreissä, kuten tyylikkäissä Awesome Navy- ja Awesome Lilac -sävyissä. Lisäturvaksi Samsung tarjoaa Care+ -palvelua, joka on ensimmäiset kolme kuukautta maksuton.