SkyShowtime paljastaa huikean kattauksen uutuuksia – mukana Yellowstone jatko-sarja Kommentit pois päältä artikkelissa SkyShowtime paljastaa huikean kattauksen uutuuksia – mukana Yellowstone jatko-sarja

1923

SkyShowtime on julkistanut listan tulevista uutuussarjoista ja -elokuvista. Palvelu tarjoaa katsojilleen entistäkin laajemman valikoiman huipputason viihdettä, jossa yhdistyvät Hollywoodin suurimmat nimet ja kiinnostavat paikalliset tuotannot.

Yellowstone-universumi laajenee

Oscar-ehdokkaana olleen käsikirjoittaja Taylor Sheridanin luomien sarjojen valikoima palvelussa laajenee: SkyShowtime on vahvistanut, että Yellowstone-jatko-osa The Madison, jonka pääosassa nähdään kolminkertainen Oscar-ehdokas, Golden Globe -voittaja ja Emmy-ehdokas Michelle Pfeiffer, tulee olemaan seuraava Yellowstone-maailmaan sijoittuva sarja. Jäsenille on luvassa myös toinen kausi kehutusta esiosasarjasta 1923, jonka pääosissa ovat Harrison Ford ja Helen Mirren. Sarja seuraa, kuinka Duttonit kohtaavat lännen laajenemisen, kieltolain ja suuren lamakauden tapaisia uusia haasteita 1900-luvun alkupuoliskolla. Katsojia odottaa myös uutuusdokumentti Yellowstone 150, jossa Kevin Costner tutustuu Yellowstonen kansallispuistoon ja sen suojeluun johtaneisiin tapahtumiin. 

Suositut sarjat palaavat

Myös useat muut suositut sarjat tekevät paluun SkyShowtimeen. Yellowjackets, Star Trek: Strange New Worlds ja Dexter-sarjat jatkavat tarinoitaan uusilla kausilla.

Uusia tähtiä ja tarinoita

Yksinoikeudella SkyShowtimessa nähtäviin sarjoihin kuuluu The Agency, 10-osainen poliittinen trilleri, jonka pääosassa on kaksinkertainen Oscar-ehdokas Michael Fassbender ja vastaavana tuottajana George Clooney. Ranskalaiseen hittisarjaan Le Bureau des Légendes perustuva sarja seuraa, kuinka CIA:n agentti Martin joutuu jättämään peite-elämänsä ja palaamaan Lontoon toimistoon. Hän kohtaa taakseen jättämän rakkauden ja romanssi syttyy uudelleen. Martinin ura, todellinen henkilöllisyys ja missionsa joutuvat törmäyskurssille hänen tunteidensa kanssa. Kaksikko joutuu keskelle kuolettavaa peliä kansainvälisen vakoilun ja juonittelun maailmassa. Sarjan tähtinä nähdään myös Richard Gere, Jeffrey Wright, Jodie Turner-Smith, John Magaro ja Katherine Waterston.

Lisäksi luvassa on Lockerbie-lento-onnettomuuteen perustuva minisarja Lockerbie: A Search for Truth sekä true crime -sarja Happy Face.

Paikalliset tuotannot vahvistavat tarjontaa

SkyShowtime panostaa myös paikallisiin tuotantoihin. Espanjalainen sarja A Recipe for Murder on yksi esimerkki palvelun laajenevasta tarjonnasta.

Mitä muuta on luvassa?

  • Koko perheen elokuvat: IF, Kung Fu Panda 4 ja monet muut
  • Reality-sarjat: Catfish: The TV Show, Ex on the Beach
  • Klassikkosarjat: MTV Cribs ja Teen Mom

”Olemme erittäin innoissamme voidessamme tarjota jäsenillemme näin laajan valikoiman huippuluokan viihdettä. Uskomme, että tämä sisältö ilahduttaa niin Hollywood-elokuvien ystäviä kuin paikallisen viihteen seuraajia.”

Kai Finke, SkyShowtimen Chief Content Officer, kommentoi

SkyShowtime on saatavilla suoraan kuluttajille SkyShowtime-sovelluksen kautta Apple iOS:lle, tvOS:lle, Android-laitteille, Android TV:lle, Google Chromecastille, LG:n yhdistetyille televisioille, Samsungin älytelevisioille, valituille jakelukumppaneilleen markkinoillaan sekä verkkosivustolla

SkyShowtimen kuukausihinta Normaali mainoksilla -tilaukselle on 4,99 euroa ja Normaali Plus – tilaukselle 8,99 euroa. Normaali mainoksilla -tilaus sisältää mainoksia, kun taas Normaali Plus -tilaus pysyy mainosvapaana. Normaali mainoksilla sisältää mainoksia ja Normaali Plus säilyy mainoksettomana. 

SkyShowtime hemmottelee lokakuussa rikosdraamalla ja klassikkokomedialla Kommentit pois päältä artikkelissa SkyShowtime hemmottelee lokakuussa rikosdraamalla ja klassikkokomedialla

SkyShowtime

SkyShowtime tarjoaa lokakuussa ohjelmistoa, joka on kaikkea muuta kuin tylsää. Palveluun saapuu niin tositarinoihin perustuvia rikossarjoja kuin kepeitä elokuvaklassikoita, joten valinnanvaraa riittää pimeiden syysiltojen viihdykkeeksi.

Kuukauden odotetuimpiin uutuuksiin kuuluu Devil in Disguise: John Wayne Gacy (18.10.), joka kertoo kammottavan tositarinan kunnolliselta vaikuttaneesta miehestä, joka osoittautui sadistiseksi sarjamurhaajaksi. Myös The Cop: A New Chapter (16.10.) tuo ruudulle synkkää poliisidraamaa, jossa päähenkilö joutuu kohtaamaan rikosten lisäksi omat demoninsa. Kuukauden lopulla (30.10.) palaa suosittu Mayor of Kingstown, jossa kaupungin valta-asetelmat räjähtävät käsiin jengisodan myötä.

Jännityksen rinnalla on tarjolla myös kevyempää katsottavaa. Heti kuun alussa (1.10.) palveluun ilmestyy kauhukomedian klassikko Scary Movie, ja myöhemmin lokakuussa vuorossa ovat muun muassa romanttinen Heart Eyes (17.10.) sekä rikossarjan ystäville uunituore NCIS: Tony & Ziva (27.10.).

Lokakuun ohjelmisto on siis rakennettu niin, että jokaiselle löytyy jotakin, olipa mielessä sitten nauru, jännitys tai hyytävä tositarina. SkyShowtime tuntuu haluavan varmistaa, että syksy kuluu ruudun ääressä ilman tylsiä hetkiä.

Kaikkien aikojen sympaattisin sarjamurhaaja tekee paluun tänä perjantaina Kommentit pois päältä artikkelissa Kaikkien aikojen sympaattisin sarjamurhaaja tekee paluun tänä perjantaina

SkyShowtime tuo syyskuun pimeneviin iltoihin todellista jännitystä: Dexter: Resurrection käynnistyy palvelussa 12. syyskuuta. Sarja jatkaa kulttimaineeseen nousseen sarjamurhaajatarinan perintöä ja lupaa viedä katsojat jälleen Dexter Morganin synkän kiehtovaan maailmaan.

Kyseessä on jatkoa aiemmalle Dexter: New Blood -sarjalle, joka käynnisti Dexterin seikkailut vuosikymmenen tauon jälkeen uudelleen. Ja meno on edelleenkin melko kylmää!

Errorin arvion sarjasta voit lukea täältä.