Sony julkisti heinäkuun PS Plus -pelit – mukana kotimaista huippuosaamista Kommentit pois päältä artikkelissa Sony julkisti heinäkuun PS Plus -pelit – mukana kotimaista huippuosaamista

Alan Wake

Sony on julkistanut heinäkuun PlayStation Plus -tilaajille tarjottavat pelit. Heinäkuun 4. päivästä alkaen pelaajat voivat ladata Call of Duty: Black Ops Cold War, Remastered ja Endling – Extinction is Forever -pelit. Kaikki kolme peliä ovat saatavilla sekä PlayStation 4- että PlayStation 5 -versioina. Pelit ovat ladattavissa PlayStation Plus -tilaajille heinäkuun 31. päivään saakka.

Erityisesti kannattaa tutustua kotimaiseen huippuosaamiseen, Alan Wake Remastered -peliin, joka on saanut erinomaisia arvioita. Pelaajilla on mahdollisuus pelata tämä kotimainen peli ennen sen jatko-osan julkaisua syksyllä.

Huhu: Until Dawn saattaa olla toukokuun ilmainen PS Plus -peli Kommentit pois päältä artikkelissa Huhu: Until Dawn saattaa olla toukokuun ilmainen PS Plus -peli

Toukokuun 2025 Plus -pelien yksi nimi on saattanut vuotaa etukäteen: teinikauhupeli on huhujen mukaan tulossa ilmaiseksi ladattavaksi ensi kuussa. Vaikka ei ole vielä vahvistanut tietoa, markkinointimateriaali viittaa siihen, että kyseessä olisi remasteroitu versio, ei alkuperäinen vuoden 2015 peli.

Ajoitus ei ole sattumaa. Until Dawn -elokuva sai ensi-iltansa hiljattain, ja spekulaatiot pelin uudelleenjulkaisusta osana promootiota ovat saaneet tulta alleen.

PlayStation Plusin kautta pelaajat saavat joka kuukausi ilmaisia pelejä, ja kaikki tilaustasot saavat nämä kuukausittaiset pelit käyttöönsä. Toukokuussa -kirjastosta on myös poistumassa 22 peliä, mukaan lukien klassikot , ja sekä , jotka katoavat näin kokonaan moderneilta konsoleilta.

Tuleeko Until Dawn olemaan osa sinun toukokuun pelikokoelmaasi?

PS Plus Essential -pelit tammikuulle 2025 julkistettu – vahva vai heikko aloitus vuodelle? Kommentit pois päältä artikkelissa PS Plus Essential -pelit tammikuulle 2025 julkistettu – vahva vai heikko aloitus vuodelle?

on tänään vahvistanut ensimmäiset PS Plus Essential -pelit vuodelle 2025, tuoden kolme uutta - ja -peliä tilauspalvelun perusversioon. Lataus- ja pelaaminen alkaa tiistaina 7. tammikuuta 2025. Pelit ovat seuraavat:

Tammikuun valikoima tarjoaa mukavan kirjon erilaisia kokemuksia. ”Suicide Squad: Kill the Justice League” on odotettu toimintaseikkailu, joka saattaa jakaa pelaajat. ”The Stanley Parable: Ultra Deluxe” tarjoaa ainutlaatuisen ja humoristisen pelikokemuksen, kun taas ”Need for Speed: Hot Pursuit Remastered” tuo vauhdikkaan ajokokemuksen takaisin pelaajien ulottuville.

Onko kyseessä vahva vai heikko aloitus vuodelle?

Pelaajat voivat arvioida itse, onko kyseessä vahva vai heikko aloitus vuodelle -palvelussa. ”Suicide Squad” on varmasti monien odottama, mutta se on myös herättänyt keskustelua. ”The Stanley Parable” ja ”Need for Speed: Hot Pursuit Remastered” ovat laadukkaita pelejä, jotka tarjoavat erilaisia kokemuksia. Kokonaisuutena tammikuun valikoima on ehkä hieman keskinkertainen, mutta se tarjoaa kuitenkin jotain jokaiseen makuun.