Stranger Thingsin neljäs kausi sai uuden trailerin – näin Hopper selviytyy Kommentit pois päältä artikkelissa Stranger Thingsin neljäs kausi sai uuden trailerin – näin Hopper selviytyy

on julkaissut uuden trailerin odotetulta -scifikauhusarjan neljännen kaudelta. Voit katsoa trailerin alta.

https://www.youtube.com/watch?v=yQEondeGvKo

Sarjan neljäs kausi tulee olemaan tuplasti pidempi kuin aiemmat kaudet. Sen ensimmäinen osa ”Volume One” starttaa toukokuun 27. päivä. Toinen osa ”Volume Two” puolestaan ilmestyy heinäkuun 1. päivä.

Neljännellä kaudella tullaan näkemään tuttu naama – David Harbourin näyttelemä Jim Hopper -hahmo. Sarjan kolmannen kauden lopulla näytti siltä että Hopperin tie tuli päätökseen, mutta Dufferin veljekset päättivät tuoda rakastetun hahmon takaisin.

Kaudella tullaan näkemään myös kauhulegenda Robert Englund (), joka näyttelee mielisairaalaan vangittua murhaajaa Victor Creeliä.

Stranger Things -sarjan neljäs kauden ensimmäinen osa saapuu Netflixiin toukokuun 27. päivä.

Stranger Things päättää tarinansa jyrinällä – viimeisen kauden traileri nyt julki Kommentit pois päältä artikkelissa Stranger Things päättää tarinansa jyrinällä – viimeisen kauden traileri nyt julki

Hawkinsin syksy 1987 ei lupaa rauhaa, ja miksipä lupaisikaan, kun kyse on Stranger Thingsistä. pudotti juuri virallisen teaserin sarjan viidennestä ja viimeisestä kaudesta, joka starttaa marraskuun lopulla ja päättyy uudenvuodenaattona.

Uuden trailerin voit ottaa haltuun alta:

Devil May Cry palaa – ja tällä kertaa ihan eri meiningillä Kommentit pois päältä artikkelissa Devil May Cry palaa – ja tällä kertaa ihan eri meiningillä

Netflixin saa jatkoa, mutta älä odota toistoa, sillä showrunner Adi Shankar lupaa, että toinen kausi on kuin eri sarja. Jos ensimmäinen kausi ei vielä napannut, saattaa uusi yritys osua paremmin.

Shankar kertoi faneille sosiaalisessa mediassa, että päähenkilö Dante päivittää tasonsa ja pääsee esittelemään sellaista demonintappotaituruutta, jota pelisarjan fanit ovat kaivanneet. Silti luvassa ei ole pelkkää ylivoimaa, vaan myös hahmokehitystä, koska Dante ei ole voittamaton, vaan nimenomaan kasvava ja kehittyvä sankari.

Kaikki fanit eivät kuitenkaan ole olleet tyytyväisiä. Osa on kritisoinut hahmojen, kuten Danten ja Ladyn, käsittelyä ja todennut, että sarja on mennyt vikaan hahmojen ydintarinoiden ymmärtämisessä. Tässä kohtaa on hyvä muistaa, että Shankarin versio ei ole virallista pelikanonia, vaan eräänlainen vaihtoehtoinen aikajana, jossa luovuutta voi käyttää vapaammin.

Vaikka toisen kauden julkaisupäivää ei ole vielä paljastettu, sarja sai virallisen jatkotilauksen jo huhtikuussa. Ehkäpä Dante on sittenkin parhaimmillaan toisella kierroksella.