Superohut Samsung Galaxy S25 Edge on täällä Kommentit pois päältä artikkelissa Superohut Samsung Galaxy S25 Edge on täällä

Samsung on esitellyt uuden huippupuhelimensa, Galaxy S25 Edge -mallin, toukokuun Unpacked-tapahtumassa. Uutuuslaitteen suurin valttikortti on sen äärimmäisen ohut rakenne – vain 5,8 mm paksu, mikä tekee siitä merkittävästi siromman kuin esimerkiksi Galaxy S25 Ultra (8,2 mm).

Tekniikaltaan S25 Edge vastaa lähes täysin isoveljeään Ultraa: mukana on Snapdragon 8 Elite -suoritin, 200 megapikselin kamera sekä 6,7-tuumainen AMOLED 2X -näyttö. Painoa puhelimella on vain 163 grammaa, mikä tekee siitä erittäin kevyen kokoluokkaansa nähden.

Ohut rakenne herättää kuitenkin kysymyksiä kestävyydestä. Samsung vakuuttaa, että uutta Gorilla Glass Ceramic 2 -lasia käyttäen laite kestää paremmin kolhuja kuin edeltäjänsä. Mutta pysyykö puhelin ehjänä, jos sen unohtaa takataskuun ja istuu sen päälle? Se jää nähtäväksi.

Puhelimessa on mukana myös Samsungin kehuttu Mobile AI -ominaisuuksien valikoima, kuten ilmoitusten ja uutisten älykkäät yhteenvedot. Monet toiminnot toimivat nyt suoraan laitteella, mikä parantaa yksityisyydensuojaa.

Galaxy S25 Edge on nyt ennakkotilattavissa. Hinnat alkavat 1 349 eurosta (256 Gt) ja nousevat 1499 euroon (512 Gt). Värivaihtoehdot ovat Titanium Silver, Titanium Jet Black ja Titanium Icyblue.

Samsungin Black Friday -tarjoukset: mobiililaitteet nyt huippuedullisia Kommentit pois päältä artikkelissa Samsungin Black Friday -tarjoukset: mobiililaitteet nyt huippuedullisia

Samsungin Black Friday -kampanjassa näkyy nyt selvästi, että hintalaput ovat ottaneet kunnon kiristyksen, tosin asiakkaan eduksi. Yrityksen huippulaitteista löytyy merkittäviä alennuksia, jotka voivat saada teknofiilit innosta hihkumaan.

Galaxy Watch Ultra 2025 -urheilukello on nyt tarjouksessa 40 % alennuksella, mikä tarkoittaa noin 419 euron hintaa. Kello lupaa kestävyyttä ja monipuolisia urheiluominaisuuksia, ja alennuksen saa ostoskorissa koodilla BFULTRA.

Taittuvanäyttöiset puhelimetkin ovat Black Fridayn kärjessä. Galaxy Z Flip7 FE on nyt puoleen hintaan. 128 Gt:n malli maksaa 525 euroa ja 256 Gt:n versio 559 euroa. Näillä hinnoilla taittuvan puhelimen hankinta ei tunnu enää yhtä kalliilta luksukselta.

Tablettipuolella Tab S10 FE ja FE+ -mallit ovat myös alennuksessa, jopa 200 eurolla. Esimerkiksi Tab S10 FE:n hinta on pudonnut lähes 32 %, vain 429 euroon. Laite tarjoaa kattavat ominaisuudet ja hyvän suorituskyvyn edullisempaan hintaluokkaan.

Lisäksi Samsungin verkkokaupasta löytyy laaja valikoima lisätarvikkeita, joiden alennukset yltävät parhaimmillaan jopa 70 prosenttiin. Nyt on siis hyvä hetki päivittää laitekanta ilman, että lompakko itkee liikaa.

Kaikki Black Friday -tarjoukset löytyvät suoraan Samsungin verkkosivuilta.

.

Samsung avasi Black Friday -tarjoukset – TV- ja näyttödiileissä jopa yli 60 prosentin alennuksia Kommentit pois päältä artikkelissa Samsung avasi Black Friday -tarjoukset – TV- ja näyttödiileissä jopa yli 60 prosentin alennuksia

Samsung käynnisti oman verkkokauppansa Black Friday -kampanjan, ja mukana on jälleen melkoinen valikoima televisioita ja näyttöjä huomattavilla alennuksilla. Tarjoukset ovat voimassa 1. joulukuuta asti, joten aikaa tehdä hyviä löytöjä kyllä riittää.

Yksi kampanjan kovimmista poiminnoista on 75″ The Frame Pro, jonka hinta on painettu 1 799 euroon – 40 prosenttia normaalia 2 999 euron hintaa edullisemmaksi. Myös OLED-mallisto on mukana, sillä 65″ OLED S95F irtoaa nyt 1 999 eurolla (–46 %).

Edullisempaa päätä edustaa 50″ QLED Q7FA, jonka hinta on kampanjassa vain 599 euroa, eli 57 prosentin alennus. Jos kotiteatteriin kaivataan näyttävää päivitystä, 100″ Neo QLED QN80F putosi osuvasti 2 499 euroon, mikä on peräti 64 prosenttia alkuperäisestä 6 999 eurosta.

8K-ruutuja kaipaavat voivat suunnata katseensa 85″ Neo QLED QN900F 8K -malliin. Sen hinta Black Friday -kampanjassa on 3 999 euroa, kun normaalisti sama ruutu maksaa 7 499 euroa. Äänentoiston ystäville löytyy myös uutuus-soundbar HW-QS710F, jonka hinta on nyt 499 euroa (–38 %).

Pelaajille kampanja tarjoaa kaksi vahvaa vaihtoehtoa. 49″ ultrawide Odyssey G9 G91F on tarjouksessa 599 eurolla, ja 27″ Odyssey OLED G8 G81SF puolestaan 699 eurolla, molemmat huomattavasti alkuperäishintojaan edullisempia.

Kaikki tarjoukset ja koko tuotevalikoima löytyvät Samsungin verkkokaupasta. Tämä Black Friday näyttää tarjoavan harvinaisen hyvän sauman päivittää olohuoneen jättiruutu tai peliaseman näyttö kerralla kuntoon.