Tornipuolustuspelien paketti tarjolla edullisesti Humble Bundlesta Kommentit pois päältä artikkelissa Tornipuolustuspelien paketti tarjolla edullisesti Humble Bundlesta

Diplomacy is Not an Option

tarjoilee parhaillaan edullista tornipuolustuspelien pakettia. Rakenna, kerää resursseja ja johda armeijaasi -pelissä. Nauti myös -pelissä velhomaagina naapureitasi valloittaessa. Hanki nämä ja muut jännittävät pelit ja tue samalla hyväntekeväisyyttä.

Paketti maksaa 11,83 euroa ja sisältää nämä 8 peliä ja yhden alennuskoodin:

  • Diplomacy is Not an Option: Puolusta tornien avulla kuningaskuntaasi loputtomilta hyökkäyksiltä tässä tukikohtaa rakentava reaaliaikaisessa strategiapelissä.
  • Isle of Arrows: Ratkaise pulmia laattoja asettelemalla tässä tornipuolustus-roolipelissä.
  • Paper Planet: Puolusta planeettaa hyökkääjiltä useissa eri pelitiloissa. Mukana myös co-op tila.
  • Kingdom Rush Vengeance – Tower Defense: Paranna yksiköitäsi ja torneja johtaaksesi pimeyden voimat voittoon.
  • Element TD 2 – Tower Defense: Yhdistä 6 elementtiä 59 ainutlaatuiselle tornityypille yksinpelissä, yhteistyössä ja 1v1-kilpailutiloissa.
  • Necrosmith 2: Komenna kuolleiden armeijaa kokoamalla se ruumiinosista ja puolusta torniasi jättiläismäisiä vihollisia vastaan.
  • Exodus Borealis: Puolusta hyljeksittyä Vupfox-ryhmääsi saaren hirviöiltä.
  • GemCraft – Chasing Shadows: Klassinen tornipuolustus, jossa yhdistyy strategia ja perinteinen yhdistä samanlaiset mekaniikka.

Paketti on hankittavissa aina syyskuun 6. päivä asti. Kaikki pelit ovat Steam -koodeja :lle. Osa peleistä toimii myös -alustoilla.

Kehuttu RoboCop: Rogue City nyt hurjassa alennuksessa – lähtee alle vitosella Kommentit pois päältä artikkelissa Kehuttu RoboCop: Rogue City nyt hurjassa alennuksessa – lähtee alle vitosella

RoboCop: RogueCity

Jos RoboCopin paluu videopelien maailmaan on jäänyt kokematta, nyt olisi aika kaivaa Auto-9 esiin. : Rogue City on nimittäin parhaillaan Steamissä peräti 90 prosentin alennuksessa.

Normaalisti 39,99 euroa maksava peli irtoaa tällä hetkellä vain 3,99 eurolla. Tarjous on voimassa 5. syyskuuta asti.

Vuonna 2023 julkaistu ensimmäisen persoonan toimintapeli sijoittuu RoboCop-elokuvien toisen ja kolmannen osan väliin. Pelaaja pääsee tietenkin itse metallisaappaisiin, ja meno on juuri sitä mitä RoboCopilta sopii odottaakin: rikollisten kurmuuttamista, Auto-9:n laulattamista ja Old Detroitin katujen puhdistamista.

Mukana on myös tutkimista, kuulusteluja ja pelaajan omiin päätöksiin perustuvia tehtäviä. Ja mikä parasta, Peter Weller palasi RoboCopin ääneksi, joten ainakin yksi asia on tehty kunnolla.

Steamissä peli on kerännyt peräti 27 925 arviota, joista valtaosa on erittäin myönteisiä. Myös viimeaikaiset arviot ovat samalla linjalla.

Fable tarjoaa napakan 15–20 tunnin tarinan ilman turhaa täytettä Kommentit pois päältä artikkelissa Fable tarjoaa napakan 15–20 tunnin tarinan ilman turhaa täytettä

Playground Gamesin tuleva ei aio olla satojen tuntien jättimäinen roolipeli. Gamescomissa järjestetyssä haastattelussa vahvisti, että pelin pääjuonen läpäisemiseen kuluu noin 15–20 tuntia. Sivutehtävien ja avoimen maailman tutkimisen parissa aikaa voi käyttää vielä toiset 15–20 tuntia.

Pelkkä tarinan läpäisy ei kuitenkaan kerro koko totuutta. Fable sisältää runsaasti erilaisia elämäntapajärjestelmiä, joiden parissa pelaaja voi puuhastella ilman varsinaista päämäärää. Kehittäjien mukaan näillä järjestelmillä ei käytännössä ole selkeää loppua, joten jos Albioniin ihastuu oikein kunnolla, siellä voi viettää aikaa vaikka kuinka pitkään.

Kokonaisuudessaan Fable vaikuttaa siis olevan enemmän pelaajan omaan tahtiin etenevä seikkailu kuin valtava aikasyöppö. Jos haluat vain nähdä tarinan, urakka ei veny kohtuuttomaksi. Jos taas tavoitteena on koluta jokainen nurkka ja saada Albionin asukkaat joko rakastamaan tai vihaamaan sinua, pelitunteja kertyy huomattavasti enemmän.

Fable julkaistaan 27. helmikuuta 2027 , ja . Nyt tiedämme ainakin sen, ettei pelin läpäiseminen vaadi elämänmittaista sitoutumista, ellei pelaaja itse sitä halua.