Turtle Beachin Stealth 700 ja 600 nimetty parhaiksi langattomiksi pelikuulokkeiksi Kommentit pois päältä artikkelissa Turtle Beachin Stealth 700 ja 600 nimetty parhaiksi langattomiksi pelikuulokkeiksi

Turtle Beach 700 MAX

Pelitarvikkeiden toimittaja Turtle Beach Corporation on ilmoittanut, että sen Stealth 700 Gen 2 MAX Xboxille ja Stealth 600 Gen 2 MAX Xboxille -mallit jatkavat sarjan perintöä tulemalla johtavien julkaisujen nimeämiksi parhaiksi pelikuulokkeiksi.

Uudet Stealth 700- ja 600 Gen 2 MAX -mallit ovat viimeisimmät lisäykset arvostettuun langattomaan pelikuulokesarjaan ja ne lisäävät monialustayhteensopivuutta, uraauurtavaa akunkestoa, uusia värivaihtoehtoja ja paljon muuta jo ennestään vaikuttavaan ominaisuuksien luetteloon.

Uudet MAX-mallit tulivat markkinoille viime kuussa, ja sekä kriitikot että fanit toistavat edelleen samoja positiivisia mielipiteitä ja palautetta, jotka ovat tehneet Turtle Beachin Stealth 700- ja Stealth 600 -sarjan langattomista kuulokkeista myydyimpiä ympäri maailmaa.

Turtle Beachin Stealth 700 Gen 2 MAX Xboxille ja Stealth 600 Gen 2 MAX Xboxille (OVH: 147,99€) tarjoavat pelaajille valtavan akunkeston, monialustayhteensopivuuden, ensiluokkaisen äänen ja käyttömukavuuden, ja ne ovat tällä hetkellä saatavilla suoraan valmistajalta ja jälleenmyyjiltä Suomessa.

Päivitetty Stealth 600 Gen 2 USB Xboxille tarjoaa myös parannetun akunkeston ja säilyttää houkuttelevan hinnan, joka on tehnyt Turtle Beachin Stealth 600:sta alan myydyimmän pelikuulokesarjan.

”Stealth 700 & 600 Gen 2 MAX -mallit ovat ilmiömäisiä kuulokkeita. Ne jatkavat sarjan perinnettä huipputuotteina, jotka ovat suorituskykyisiä, ja ne ovat täydellisiä valintoja nykypäivän monialustapelaajille. MAX-mallit tarjoavat jälleen maailmanluokan äänen ja pitkäaikaisen käyttömukavuuden, josta sarja on tunnettu, ja nyt ne tarjoavat laajennetun yhteensopivuuden useampien pelijärjestelmien kanssa ja vaikuttavan akunkeston – ominaisuuksia, joiden tiedämme olevan tärkeitä pelaajille.”

sanoo Juergen Stark, Turtle Beach Corporationin puheenjohtaja ja toimitusjohtaja

Turtle Beach tuo valikoimaansa Switch 2 -lisävarusteita Kommentit pois päältä artikkelissa Turtle Beach tuo valikoimaansa Switch 2 -lisävarusteita

Turtle Beach on paljastanut kattavan valikoiman virallisia Nintendo Switch 2 -lisävarusteita, jotka saapuvat myyntiin marraskuusta alkaen. Tarjolla on ohjaimia kahdessa tai kolmessa tyylissä, uusia kuljetuskoteloita sekä edullisia pelikuulokkeita.

Ohjaimia on kolmea mallia, Afterglow, Afterglow Wave ja Rematch. Jokaisesta löytyy langalliset ja langattomat versiot, joissa langattomat kestävät jopa 20 tuntia yhdellä latauksella ja toimivat jopa 9 metrin päässä konsolista. Ohjaimissa on myös takapainikkeet, liikeohjaus ja GameChat-näppäin. Langattoman ohjaimen hinta on noin 64,90 euroa, langallinen puolestaan 29,90 euroa.

Koteloita on kolme erikokoista vaihtoehtoa. PlayTrek Slim Case maksaa noin 19,90 euroa, PlayTrek Travel Case noin 24,90 euroa ja marraskuussa julkaistava 2-in-1 -kotelo kuljettaa myös telakan, virtalähteen ja ylimääräiset ohjaimet.

Lisäksi Turtle Beach esitteli Airlite Fit Wired -kuulokkeet Switch 2:lle. Näissä suljetuissa over-ear-kuulokkeissa on 40 mm:n kaiuttimet, integroitu mikrofoni ja ne tarjoavat melunvaimennusta korvien päällä. Hinta on noin 27,90 euroa, joten ne ovat edullinen vaihtoehto niille, jotka haluavat paremman äänikokemuksen pelaamiseen.

Turtle Beachin uutuudet tarjoavat siis niin visuaalista ilmettä, käytännöllisyyttä kuin pelillistä lisämukavuutta, täydellinen paketti kaikille Switch 2 -pelaajille.

Turtle Beach ja Victrix julkaisivat Pro BFG Reloaded -ohjaimen Kommentit pois päältä artikkelissa Turtle Beach ja Victrix julkaisivat Pro BFG Reloaded -ohjaimen

Turtle Beach ja sen e-urheilubrändi Victrix ovat esitelleet uuden Victrix Pro BFG Reloaded -ohjaimen – päivitetyn version suositusta modulaarisesta langattomasta Pro BFG -ohjaimesta. Uutuus on suunniteltu kilpailullisille pelaajille ja erityisesti taistelupeliyhteisölle (FGC), ja se tuo mukanaan useita fanien toivomia parannuksia suorituskyvystä tinkimättä.

”Olemme keränneet yksityiskohtaisia toiveita yhteisöltä, ja kun pelaajat saavat käsiinsä uuden Reloaded-version, uskon heidän olevan yhtä mieltä siitä, että Victrix on jälleen toimittanut markkinoiden mukautuvimman ja luotettavimman suorituskykyohjaimen.”

Turtle Beachin Victrix-tuotepäällikkö Trevor Lehr kommentoi julkaisua.

Ergonomisempi fightpad-moduuli

Uusi kuusipainikkeinen fightpad-moduuli on suunniteltu ergonomisesti niin, että pelaajan ranne asettuu luonnollisemmin ohjaimen kahvalle. Tämä tekee tärkeimmistä painikkeista helpommin ulottuvia ja mahdollistaa entistä sulavammat syötteet. Kailh-mikrokytkimet tarjoavat napakan vasteen ja turnaustason tarkkuuden.

Hall-efektillä varustetut tatit ja liipaisimet

Reloaded-mallissa käytetään nyt Hall-efekti-teknologiaa peukalotateissa ja liipaisimissa. Magneettiseen tunnistukseen perustuva tekniikka ehkäisee tattien drift-ongelmia ja tarjoaa tasaisen tarkan vasteen pitkälläkin aikavälillä.

Modulaarinen rakenne ja muokattavuus

Ohjaimessa on kolme vaihdettavaa moduulia ja yhteensä 11 osaa, joiden avulla pelaaja voi räätälöidä ohjaimen eri pelityyleihin sopivaksi. Mukana on muun muassa neljä erilaista tattikantta (kaksi vakiota, kupumalli ja tarkkuusmalli), erilaisia D-pad-ohjaimia ja rajoittimia.

Edistynyt ohjaus ja säätömahdollisuudet

Takapuolelta löytyy neljä ohjelmoitavaa pikanäppäintä, ja patentoitu viisiportainen Hall-Effect Clutch Trigger -järjestelmä mahdollistaa herkkyyden säätämisen tilanteen mukaan – ihanteellinen esimerkiksi FPS-peleihin. Ohjainta voi säätää tarkemmin ilmaisella Victrix Control Hub -sovelluksella (Xbox ja Windows), jolla voi muokata painikkeiden toimintoja, kuolleita alueita ja liipaisinherkkyyttä.

Äänentoisto ja akunkesto

Xbox-versiossa mukana tulee elinikäinen Dolby Atmos -tilaäänitilaus, kun taas PlayStation-pelaajat voivat hyödyntää ohjaimen 3,5 mm:n kuulokeliitäntää saadakseen 3D-äänen tuetuissa peleissä.

Sisäänrakennettu 2000 mAh akku tarjoaa jopa 20 tunnin langattoman peliajan. Pelaaminen onnistuu joko langattomasti pienellä viiveellä tai langallisesti 3 metrin USB‑C-punotulla kaapelilla – jälkimmäinen sopii erityisesti turnauskäyttöön.

Saatavuus ja hinta

Victrix Pro BFG Reloaded on nyt saatavilla valmistajan verkkokaupasta ja jälleenmyyjiltä valkoisena ja mustana Euroopassa hintaan 199,99 €.