Ubisoft ilmoitti kehittävänsä ilmaista Division -peliä Kommentit pois päältä artikkelissa Ubisoft ilmoitti kehittävänsä ilmaista Division -peliä

The Division: Heartland

kertoo uudessa tiedotteessaan, että yhtiö työstää uutta ilmaiseksi pelattavaa -peliä. Uusin lisäys kulkee nimellä The Division: Heartland ja kehityksestä vastaa Entertainment. ”Olemme työskennelleet Tom Clancy -pelin parissa jo vuodesta 1997 lähtien. Pitkäaikainen kokemus useiden genrejen ja pelien parissa, kuten The Division ja The Division 2 tekevät Red Storm Entertainmentista täydellisen valinnan tähän projektiin” Ubisoft ilmoittaa. ”Heartland on erillinen peli, joka ei edellytä aiempaa kokemusta sarjan peleistä, vaan tuo täysin uuden perspektiivin sarjan maailman.”

Tällä hetkellä ei ole tiedossa, mitä se käytännössä tarkoittaa, mutta useat pelaajat arvelevat julkaisun olevan yhtiön vastaus suosituille battle-royale peleille. ja ovat päässeet nauttimaan ilmaispelien menestyksestä, mutta Ubisoftin on jäänyt varmasti monelta pelaajalta huomaamatta. The Division: Heartland on tarkoitus saada ulos vuosien 2021 ja 2022 välillä :lle ja konsoleille. Innokkaimmat fanit voivat ilmoittautua tuleviin beta-testeihin täältä.

Ubisoft ilmoitti myös, että ensimmäinen The Division -mobiilipeli on kehityksessä ja sen on tarkoitus saapua pelaajille myöhemmin tänä vuonna.

Farming Simulator 25 sai ilmaisen sisältöpäivityksen Kommentit pois päältä artikkelissa Farming Simulator 25 sai ilmaisen sisältöpäivityksen

on päivittynyt versioon 1.6, joka tuo peliin ilmaista lisäsisältöä ja useita parannuksia. Päivitys sisältää uusia työkoneita ja traktoreita sekä lukuisia optimointeja ja pelattavuusuudistuksia.

Uusia laitteita päivityksessä ovat:

  • Albutt f155A -paalinostin
  • CLAAS FL 140 -etukuormain
  • John Deere 683R -etukuormain
  • CLAAS ARION (550 – 530) -traktori
  • John Deere 6R -sarjan traktori

Päivitys parantaa pelin suorituskykyä ja vakautta sekä tuo mukanaan useita muutoksia ja parannuksia. Näihin kuuluvat muun muassa ModHub-päivityspainike, parannukset tekoälyn toimintaan ja eläinten tuottavuuslaskelmiin sekä lukuisat korjaukset ja optimoinnit.

25 on myynyt jo yli kolme miljoonaa kappaletta. Peli on saatavilla :lle, |S:lle, :lle ja Macille. jatkaa pelin kehittämistä ja tukemista säännöllisillä päivityksillä ja sisältölisäyksillä.

†

Uusi Tony Hawk’s Pro Skater -peli tuloillaan – vihjeitä Call of Duty: Black Ops 6:n uudella kartalla Kommentit pois päältä artikkelissa Uusi Tony Hawk’s Pro Skater -peli tuloillaan – vihjeitä Call of Duty: Black Ops 6:n uudella kartalla

vihjailee uuden Tony Hawk's Pro Skater -pelin julkaisun tapahtuvan 4. maaliskuuta :n päivitetyllä Grind-kartalla.

Call of Duty: Black Ops 6:n uusimmassa päivityksessä on havaittu vihje tulevasta Tony Hawk's Pro Skater -pelistä. Season 02 Reloaded -päivityksen mukana tullut uudistettu Grind-kartta sisältää skeittipuiston lisäksi skeittiteemaisen kaupan, jonka takaosassa on suuri TV-näyttö. Näytöllä näkyy päivämäärä 03.04.25 sekä Tony Hawk's Pro Skater 1+2 -remakesta tuttu logo.

Tämä viittaa vahvasti siihen, että Activision aikoo julkistaa uuden Tony Hawk -projektin 4. maaliskuuta 2025. Aiemmat huhut ja vihjeet ovat antaneet ymmärtää, että kyseessä voisi olla Tony Hawk's Pro Skater 3+4 -uusinto.

Spekulaatiot uudesta Tony Hawk -pelistä alkoivat jo viime syyskuussa, kun Tony Hawk itse kertoi keskustelleensa jälleen Activisionin kanssa. Hiljattain ammattilaisrullalautailija Tyshawn Jones paljasti olevansa mukana uudessa Tony Hawk -pelissä, jota ”remasteroidaan”.

Tony Hawk on aiemmin paljastanut, että Tony Hawk's Pro Skater 3+4 -remake oli suunnitteilla Pro Skater 1+2:n menestyksen jälkeen, mutta projekti keskeytyi, kun Activision yhdisti kehittäjä Vicarious Visionsin Blizzardiin.

Activisionin odotetaan paljastavan lisätietoja uudesta Tony Hawk -projektista lähiaikoina.