Ubisoft julkaisi uuden polttopalloaiheisen OddBallers -moninpelin Kommentit pois päältä artikkelissa Ubisoft julkaisi uuden polttopalloaiheisen OddBallers -moninpelin

OddBallers

Polttopallo on kaikkien tuntema palloleikki, jossa muita pelaajia pudotetaan pois pelistä osumalla heihin pallolla. Tästä yksinkertaisesta ideasta on alkunsa saanut myös intensiivisyyspainikkeen yhteentoista vääntävä . Se tuo tuttuun leikkiin kahmalokaupalla hauskuutta, värikylläistä leikkisyyttä ja mielikuvitusta kutkuttavaa absurdiutta.

https://youtu.be/wcnAFgzrO7c

OddBallers-bilepelin keskiössä on helposti opittava pelattavuus ja iloluonteinen pelimaailma sekä tietenkin keskeisenä asiana hauska pelaaminen. Koska polttopallo on leikkinä yksinkertainen, OddBallers on lisännyt joukkoon runsaasti omia mausteita ja villejä ideoita. Näin myös pelaajilta odotetaan epäreilujen keinojen ja luovien ratkaisujen käyttöä pelissä menestyäkseen. Mukana on aimo valikoima viihdyttäviä minipelejä, joilla tarjotaan pelaajille hauskanpitoa myös lyhyempiin pelihetkiin.

Mukana on yli 30 erilaista pelikenttää ja yksilöllistä minipeliä, jotka tarjoavat viihdettä ja stressinpurkua pienissä erissä. OddBallers myös kannustaa pelaajia tarttumaan kaikenlaiseen kättä pidempään pelin tiimellyksessä ja syöksemään apuvälineet sekä ammukset muiden pelihahmojen pärstävärkkeihin.

Pelaajan tavoitteena on saada kisapiste, joka on saavutettavissa keräämällä ennalta määrätty määrä pelipisteitä. Kisapiste voidaan kääntää voitoksi voittamalla kierros minipelissä. Tyypillinen ottelu kestää kymmenestä kahteenkymmeneen minuuttia pelaajien määrittämien voittotavoitteiden mukaan.

Värikkäitä pelihahmoja voi räätälöidä oman maun mukaisesti päästä varpaisiin sadoilla erilaisilla vaihtoehdoilla. Näihin lukeutuvat paitsi erilaiset vaatteet ja asusteet, myös monipuoliset kampaukset.

OddBallers on pelattavissa moninpelinä paikallisesti ja verkossa. Paikallispeli onnistuu enintään kuuden pelaajan kesken. Tästä poikkeuksena enintään neljää pelaajaa tukeva /5. Verkkopeliä voi pelata enimmillään kuusi pelaajaa. Kattavan ristiinpelattavuuden ansiosta pelistä voi nauttia eri pelialustoilla pelaavien kavereiden kanssa.

Oddballers on saatavilla PlayStation 4-, - ja Nintendo -pelikonsoleille että :lle. PC-versio on saatavana Epic Games Store- ja Store -kauppapaikoista. Peli toimii yhteensopivuustilan kautta myös , ja S -pelikonsoleilla.

Farming Simulator 25 sai ilmaisen sisältöpäivityksen Kommentit pois päältä artikkelissa Farming Simulator 25 sai ilmaisen sisältöpäivityksen

25 on päivittynyt versioon 1.6, joka tuo peliin ilmaista lisäsisältöä ja useita parannuksia. Päivitys sisältää uusia työkoneita ja traktoreita sekä lukuisia optimointeja ja pelattavuusuudistuksia.

Uusia laitteita päivityksessä ovat:

  • Albutt f155A -paalinostin
  • CLAAS FL 140 -etukuormain
  • John Deere 683R -etukuormain
  • CLAAS ARION (550 – 530) -traktori
  • John Deere 6R -sarjan traktori

Päivitys parantaa pelin suorituskykyä ja vakautta sekä tuo mukanaan useita muutoksia ja parannuksia. Näihin kuuluvat muun muassa ModHub-päivityspainike, parannukset tekoälyn toimintaan ja eläinten tuottavuuslaskelmiin sekä lukuisat korjaukset ja optimoinnit.

on myynyt jo yli kolme miljoonaa kappaletta. Peli on saatavilla :lle, |S:lle, :lle ja Macille. jatkaa pelin kehittämistä ja tukemista säännöllisillä päivityksillä ja sisältölisäyksillä.

†

The Last of Us -sarjan toinen kausi tulee (pian) – oletko valmis? Kommentit pois päältä artikkelissa The Last of Us -sarjan toinen kausi tulee (pian) – oletko valmis?

The Last of Us

on vahvistanut suositun The Last of Us -sarjan toisen kauden ensi-illan päivämäärän. Uusi kausi alkaa sunnuntaina 13. huhtikuuta kello 21 Yhdysvaltain itärannikon aikaa, ja se tulee katsottavaksi myös Max-suoratoistopalveluun. Kausi koostuu seitsemästä jaksosta.

Tarina sijoittuu viisi vuotta ensimmäisen kauden tapahtumien jälkeen ja seuraa Joelia ja Ellietä, jotka asuvat Joelin veljen Tommyn kanssa Montanan yhteisössä. Kausi perustuu -peliin.

Pedro Pascalin (Joel) ja Bella Ramseyn (Ellie) rinnalle liittyy useita uusia näyttelijöitä: Kaitlyn Dever näyttelee Abbya, Isabela Merced Dinaa, Young Mazine Jesseä, Ariela Barer Meliä ja Tati Gabrielle Noraa. Gabrielle tulee näyttelemään myös Naughty Dogin seuraavan pelin, Intergalactic: The Heretic Prophetin, päähenkilöä.

Sarjan ensimmäinen kausi oli HBO:lle menestys. Craig Mazinin ja Neil Druckmannin luoma sarja voitti useita Emmy-palkintoja ja oli ehdolla viidessä pääkategoriassa, mukaan lukien parhaan draamasarjan ja parhaan ohjauksen sarjoissa.

HBO:n Francesca Orsi on aiemmin vihjaillut sarjan jatkuvan yhteensä neljä kautta, mikä tarkoittaa, että tuleva toinen kausi ei tule kattamaan koko The Last of Us Part 2 -pelin tarinaa.

Julkistuksen yhteydessä HBO julkaisi myös uudet julisteet Joelin, Ellien ja Abbyn hahmoista.