Vaihtoehtoiseen historiaan sijoittuva Streelrising-toimintaseikkailun beta-kokeilu alkaa tänään Kommentit pois päältä artikkelissa Vaihtoehtoiseen historiaan sijoittuva Streelrising-toimintaseikkailun beta-kokeilu alkaa tänään

Steelrising

PAN Vision Finlandin jakelema ja NACONin julkaisema vie pelaajan kiehtovaan ja toiminnantäyteiseen seikkailuun Ranskan vallankumouksen aikakaudelle.

Pelin tänään alkava beetatestivaihe sisältää kaksi kenttää, joita ovat Saint Cloud and Les Invalides. Näissä pelaajat pääsevät kokeilemaan pelihahmon erilaisia kehityspolkuja ja ominaisuuksia sekä useita erilaisia aseita ja pelityylejä. Erilaiset taitoyhdistelmät tuovat pelille ja jopa yksittäisille kentille uudelleenpeluuarvoa, sillä erilaiset lähestymistavat poikkeavat toisistaan merkittävästi.

Pelin molemmat tehtäväkentät tuovat historiallisen Pariisin eri osaset eloon upealla ja elähdyttävällä tavalla. Osa näistä paikoista ja kaupungin tunnusomaisista monumenteista ovat yhä ehjiä ja nähtävissä Pariisissa, joten pelin kuvaama maailma tuntuu yhtäältä sekä tutulta että tuoreelta. Beetatestivaihe on kaikkien pelin ennakkoon tilaavien pelaajien pelattavissa.

Steelrising julkaistaan 8. syyskuuta sekä ja sekä S -pelikonsoleille että :lle. Pelin beta-kokeiluvaihe on auki kaikille pelin ennakkoon tilanneille.

Farming Simulator 25 sai ilmaisen sisältöpäivityksen Kommentit pois päältä artikkelissa Farming Simulator 25 sai ilmaisen sisältöpäivityksen

25 on päivittynyt versioon 1.6, joka tuo peliin ilmaista lisäsisältöä ja useita parannuksia. Päivitys sisältää uusia työkoneita ja traktoreita sekä lukuisia optimointeja ja pelattavuusuudistuksia.

Uusia laitteita päivityksessä ovat:

  • Albutt f155A -paalinostin
  • CLAAS FL 140 -etukuormain
  • John Deere 683R -etukuormain
  • CLAAS ARION (550 – 530) -traktori
  • John Deere 6R -sarjan traktori

Päivitys parantaa pelin suorituskykyä ja vakautta sekä tuo mukanaan useita muutoksia ja parannuksia. Näihin kuuluvat muun muassa ModHub-päivityspainike, parannukset tekoälyn toimintaan ja eläinten tuottavuuslaskelmiin sekä lukuisat korjaukset ja optimoinnit.

on myynyt jo yli kolme miljoonaa kappaletta. Peli on saatavilla :lle, |S:lle, :lle ja Macille. jatkaa pelin kehittämistä ja tukemista säännöllisillä päivityksillä ja sisältölisäyksillä.

†

The Last of Us -sarjan toinen kausi tulee (pian) – oletko valmis? Kommentit pois päältä artikkelissa The Last of Us -sarjan toinen kausi tulee (pian) – oletko valmis?

The Last of Us

on vahvistanut suositun The Last of Us -sarjan toisen kauden ensi-illan päivämäärän. Uusi kausi alkaa sunnuntaina 13. huhtikuuta kello 21 Yhdysvaltain itärannikon aikaa, ja se tulee katsottavaksi myös Max-suoratoistopalveluun. Kausi koostuu seitsemästä jaksosta.

Tarina sijoittuu viisi vuotta ensimmäisen kauden tapahtumien jälkeen ja seuraa Joelia ja Ellietä, jotka asuvat Joelin veljen Tommyn kanssa Montanan yhteisössä. Kausi perustuu -peliin.

Pedro Pascalin (Joel) ja Bella Ramseyn (Ellie) rinnalle liittyy useita uusia näyttelijöitä: Kaitlyn Dever näyttelee Abbya, Isabela Merced Dinaa, Young Mazine Jesseä, Ariela Barer Meliä ja Tati Gabrielle Noraa. Gabrielle tulee näyttelemään myös Naughty Dogin seuraavan pelin, Intergalactic: The Heretic Prophetin, päähenkilöä.

Sarjan ensimmäinen kausi oli HBO:lle menestys. Craig Mazinin ja Neil Druckmannin luoma sarja voitti useita Emmy-palkintoja ja oli ehdolla viidessä pääkategoriassa, mukaan lukien parhaan draamasarjan ja parhaan ohjauksen sarjoissa.

HBO:n Francesca Orsi on aiemmin vihjaillut sarjan jatkuvan yhteensä neljä kautta, mikä tarkoittaa, että tuleva toinen kausi ei tule kattamaan koko The Last of Us Part 2 -pelin tarinaa.

Julkistuksen yhteydessä HBO julkaisi myös uudet julisteet Joelin, Ellien ja Abbyn hahmoista.