Cyberpunk 2077 -peli sai vihdoin lentävät autot uuden modin myötä – katso video Kommentit pois päältä artikkelissa Cyberpunk 2077 -peli sai vihdoin lentävät autot uuden modin myötä – katso video

Cyberpunk 2077 Let There be Flight

Ilmestyessään loppuvuodesta 2020 kovasti odotetusta -pelistä puuttui monia asioita, joita oli luvattu. Yksi näistä oli lentävät autot, joita pelissä kyllä nähdään mutta niitä ei valitettavasti pääse ohjastamaan, mutta nyt pääsee.

Peliin on nimittäin julkaistu uusi modi nimeltään Let There be Flight, joka mahdollistaa lentävillä autoilla ajamisen. Autoissa on kääntyvät rengasmoottorit, Blade Runner -henkiset äänet sekä täysin mukautetun ohjauksen.

Tämä ei suinkaan ole ensimmäinen kerta kun kovasti keskenkeräistä peliä on paranneltu modaajien toimesta. Viime vuoden lopulla pelin olemassa ollut metrojärjestelmä tehtiin valmiiksi modaajien toimesta.

Pelin kuumeisesti odotettua ensimmäistä lisäosaa ollaan julkaisemassa alustavasti ennen tämän vuoden loppua. Nähtäväksi jäänee mitä tuleva lisäosa sisältää.

Tony Hawk puolustaa Pro Skater 3+4 -remasterin soundtrack-muutoksia Kommentit pois päältä artikkelissa Tony Hawk puolustaa Pro Skater 3+4 -remasterin soundtrack-muutoksia

Tony Hawk's Pro Skater 3 + 4

Tony Hawk kertoo itse päättäneensä vaihtaa osan Pro Skater 3+4 -remasterin kappaleista. Fanit ovat harmitelleet klassikkobiisien, kuten Iron Maidenin ja Alien Ant Farmin puuttumista. Hawk itse toivoo uuden musiikin tuovan saman löytämisen ilon kuin alkuperäisissä peleissä.

”Halusin valita joiltakin samoilta artisteilta eri kappaleita kuin alkuperäisessä THPS3+4-soundtrackissa. Toivon, että uusien biisien löytäminen on puolet hauskuudesta – ja juuri siksi nämä soundtrackit ovat alun perinkin jääneet mieleen. Joten kuunnelkaa ja nauttikaa matkasta. Lisää on tulossa… sekä vanhaa että uutta.”

Toinen fanien huomioima muutos oli Bam Margeran alkuperäinen puuttuminen pelistä, mutta nyt näyttää siltä, että hänet lisätään lopulliseen versioon Hawk'n vaatimuksesta.

Tony Hawk's Pro Skater 3+4 -peli ilmestyy 11. heinäkuuta , , , ja S sekä Nintendo -konsoleille, että :lle (Steam, Battle.net ja Microsoft Store). Lisäksi se tulee saataville Xbox Game Pass Ultimate ja PC Game Pass -tilaajille.

Trackmania-pelin World Tour -kausi tekee paluun nelinpelimuodossa Kommentit pois päältä artikkelissa Trackmania-pelin World Tour -kausi tekee paluun nelinpelimuodossa

Trackmania

julkistaa suositun -ajopelin kilpailukauden 2025 paluun kahden pelaajan tiimimuodossa. Kahdeksan kuukauden mittainen kilpailukausi tarjoaa pelaajille ja seuroille mahdollisuuden osallistua virallisiin ja yhteisön järjestämiin turnauksiin ympäri maailmaa.

Trackmania World Tour 2025 käynnistyy uudistetulla kilpailujärjestelmällä, joka mahdollistaa osallistumisen kolmella eri alueella: EMEA, NCSA ja APAC. Tiimit keräävät pisteitä virallisista ja yhteisöturnauksista, joita järjestetään sekä verkossa että paikan päällä. Kauden aikana järjestetään myös kaksi maailmanlaajuista pudotuspeliturnausta, joissa 16 parasta tiimiä kilpailee 5 000 dollarin palkintopotista.

Kilpailukausi huipentuu Trackmania World Cup 2025 -tapahtumaan, jossa parhaat tiimit taistelevat maailmanmestaruudesta. Tiimit voivat rekisteröityä kilpailuun virallisella Trackmania-esports-sivustolla, ja lisätietoja turnauksista sekä säännöistä on saatavilla samasta osoitteesta.

Trackmania on saatavilla ilmaiseksi , , , ja S -konsoleille, sekä :lle. Pelin Standard- ja Club-versiot ovat saatavilla 9,99 euron ja 29,99 euron hintaan.