HONOR Magic V5 – maailman ohuin taitettava älypuhelin saapuu Suomeen Kommentit pois päältä artikkelissa HONOR Magic V5 – maailman ohuin taitettava älypuhelin saapuu Suomeen

HONOR julkistaa uuden taitettavan älypuhelimen Magic V5:n, joka on maailman ohuin laatuaan. Laite on vain 8,8 millimetriä paksu suljettuna ja avattunakin uskomattoman ohut, vain 4,1 millimetriä. Painoa Magic V5:llä on vain 217 grammaa, eli se tuntuu kädessä ja taskussa kuin tavallinen, ei-taittuva puhelin, mutta samalla se tarjoaa taitettavan puhelimen suuren näytön elämyksen.

Uuden Magic V5:n sydämenä sykkii Qualcomm Snapdragon 8 Elite -järjestelmäpiiri, joka takaa tehokkaan suorituskyvyn niin työssä kuin viihteessä. Yksi puhelimen suurimmista uutuuksista on sen akku, 5820 mAh pii-hiili-akku tarjoaa pitkän käyttöajan, jopa lähes 50 tuntia yhdellä latauksella. Pii-hiili-akku on edistyksellinen innovaatio, joka yhdistää piin ja hiilen parhaat ominaisuudet, mikä parantaa akkukestoa, nopeuttaa latausta ja pidentää käyttöikää.

HONOR Magic V5 sisältää myös tekoälypohjaisen virranhallinnan, joka säätää virran käyttöä ympäristöolosuhteiden ja käyttäjän tarpeiden mukaan. Lisäksi puhelimella on kunnianhimoinen päivityslupaus, jopa seitsemän vuoden ajan Android- ja tietoturvapäivityksiä.

Magic V5:n myynti alkaa Suomessa 1. syyskuuta 2025, ja sitä voi odottaa markkinoille jo elokuun lopulla. Taittuvan puhelimen ystäville tämä on ehdottomasti odotettu uutuus, joka yhdistää elegantin ohuuden, lippulaivakameran ja uuden sukupolven akkuteknologian.

BOOX tuo rauhallisuuden digimaailmaan – uudet ePaper-laitteet keskittyvät syventymiseen Kommentit pois päältä artikkelissa BOOX tuo rauhallisuuden digimaailmaan – uudet ePaper-laitteet keskittyvät syventymiseen

Digihälinässä ja ilmoitusten tulvassa on harvinaista löytää hetki, jolloin voi vain pysähtyä. BOOX haluaa muuttaa tämän tuomalla markkinoille kolme uutta ePaper-lukulaitetta, jotka yhdistävät keskittymisen, vapauden ja rauhallisuuden avoimeen Android-alustaan. Mallistoon kuuluvat Note Max, Note Air5 C ja Palma 2 Pro, jotka lupaavat tehdä ruutuajasta rauhallisen kokemuksen, ei vain nopean välähdyksen tiedosta.

BOOXin laitteet on suunniteltu erityisesti niille, jotka työskentelevät sekä päällä että sydämellä, lukevat, kirjoittavat, luovat ja järjestävät maailmaa digitaalisesti. Avoin Android-alusta antaa vapauden valita työkalut ja sovellukset ilman sitoutumista yhteen palveluun tai tiedostomuotoon, jolloin teknologia tukee työtä eikä häiritse sitä.

Note Max on tarjolla nyt 715 euron hinnalla (norm. 869 €), Note Air5 C 530 eurolla ja Palma 2 Pro 400 eurolla. Näillä laitteilla BOOX pyrkii nostamaan ePaper-teknologian uudelle tasolle ja tarjoamaan käyttäjilleen harvinaisen asian digiajassa: hetken rauhaa ja syventymistä.

HONOR tuo älyä ja kestävyyttä Black Fridayn hinnoin Kommentit pois päältä artikkelissa HONOR tuo älyä ja kestävyyttä Black Fridayn hinnoin

Joulusesonki lähestyy, ja tänä vuonna kuluttajat etsivät entistä tarkemmin vastinetta rahoilleen. HONOR vastaa toiveisiin tuomalla lippulaivapuhelimensa saataville jopa 30–50 prosentin alennuksella Black Friday -kampanjassa. Tavoitteena on tarjota huipputeknologiaa, joka kestää niin aikaa, käyttöä kuin taskunpohjan kolhuja.

Deloitten tuoreen tutkimuksen mukaan jouluostokset ovat tänä vuonna kymmenen prosenttia viime vuotta pienemmät, ja 77 prosenttia ostajista odottaa hintojen olevan matalampia. HONOR tarttuu tähän trendiin tuomalla markkinoille tekoälyllä varustettuja, pitkäikäisiä puhelimia, jotka sopivat sekä älykkäille tarjousmetsästäjille että niille, jotka arvostavat laatua.

Yksi kampanjan tähdistä on taittuvanäyttöinen HONOR Magic V5, joka ei hätkähdä arjen haasteita. Puhelin on pölyn- ja vedenkestävä, sen ulkonäyttöä suojaa NanoCrystal Shield ja sisäpuolta vahvistaa hiilikuiturakenne. Laite hyödyntää tekoälyä monipuolisesti aina reaaliaikaisista käännöksistä viestien kirjoittamiseen, tehden siitä käytännöllisen kumppanin niin työhön kuin vapaa-aikaan.

Ja kun joulustressi kolkuttelee, HONOR haluaa helpottaa päätöksiä. Laadukas, älykäs ja kestävä puhelin on lahja, jolle löytyy varmasti käyttöä. HONORin kampanja tekee teknologiasta saavutettavampaa ilman, että laatu jää tarjoushullun pyörteisiin.