Kesäkuumaa Radio Hiekassa: Vikasietotila feat. Errori tiistaisin klo 19 Kommentit pois päältä artikkelissa Kesäkuumaa Radio Hiekassa: Vikasietotila feat. Errori tiistaisin klo 19

Radio Hiekka on ilmoittanut jännittävistä lisäyksistä kesäohjelmistossaan. Suositun radiokanavan on ilmoitettu aloittavan uuden yhteistyön metallilehti Kaaoszinen ja pelilehti Errorin kanssa. Tämä uusi yhteistyö tuo kuuntelijoille upean lisän kanavan kesäohjelmistoon.

Kaaoszine ja Errori ovat tunnettuja ja arvostettuja julkaisuja omilla aloillaan. Metallilehti Kaaoszine on johtava metallimusiikkialan media, joka tarjoaa kattavia uutisia, haastatteluja ja arvosteluja raskaamman musiikin ystäville. Genressään nouseva pelilehti Errori puolestaan keskittyy pelien, viihteen- sekä teknologian maailmaan, tarjoten kattavia arvioita, uutisia ja vinkkejä kaikista kuumimmista peleistä ja pelaamiseen liittyvistä aiheista.

Kesän ajan kuuntelijat pääsevät nauttimaan Metallilehti Kaaoszinen ja Errorin uutisten lukemisesta suorana radiolähetyksenä viikoittain. Tämä tuo lisäväriä kesäpäiviin ja tarjoaa mahdollisuuden pysyä ajan tasalla metallimusiikin ja pelimaailman tapahtumista.

Radio Hiekka, Suomen monipuolisin radiokanava tekee kesästä kuumemman ja viilennyshetkestä villimmän. Yhteistyössä metallilehti Kaaoszinen kanssa kuulet kesän polttavimmat raskaan musiikin uutiset ja pelilehti Errori tarjoaa parhaat vinkit varjossa viihtymiseen. Kesä kaikilla, radio Hiekka Kalajoella ja Ylivieskassa sekä nettiradiossa ympäri Suomen.

Errorin uutisia kuulet tiistaisin klo 19 Radio Hiekan uutuusohjelmassaan ”Vikasietotila”. Nyt onkin hyvä hetki viritellä radio vastaanottamaan Radio Hiekan lähetyksiä. Radio Hiekka on kuunneltavissa Kalajoella taajuudella 98 MHZ ja Ylivieskassa taajuudella 95MHZ. Nettiradioon pääset käsiksi vaikkapa tämän linkin kautta.

Radio Hiekka on hyvien fiiliksien kesäradio, jota pääasiassa lähetetään kolmen kuukauden ajan analogisesti Kalajoen alueella. Kalajoelta löytyy yksi Suomen suosituimmista kesämatkakohteista, Kalajoen Hiekkasärkät. Analogikuuluvuus löytyy myös naapurikaupungista Ylivieskasta, ja nettiradio tavoittaa kuuntelijat ympäri maapallon. Radio Hiekassa kuullaan musiikkia laidasta laitaan, tuoreimmista hiteistä vanhoihin klassikkoihin. Ohjelmatarjonnassa paikallisuutta, yrityspodcasteja, lastenohjelmia, viikonlopun iltaviihdettä, sekä valtakunnallisia vieraita.

MobLandille vahvistettiin nyt myös kolmas tuotantokausi Kommentit pois päältä artikkelissa MobLandille vahvistettiin nyt myös kolmas tuotantokausi

SkyShowtimen rikosdraama saa kolmannen kauden. Uudistuksesta kerrottiin ennen sarjan toisen kauden ensi-iltaa, joka nähdään SkyShowtimella 21. syyskuuta.

Kolmannella kaudella nähdään jälleen Tom Hardy, joka palaa Harry da Souzan rooliin. Myös rikollisperheen valtiaspari Pierce Brosnan ja Helen Mirren jatkavat sarjassa Conrad ja Maeve Harriganina.

Toisella kaudella Harriganin perhe yrittää pitää kulissit kasassa, kun kasvavat kilpailijat uhkaavat sen jo valmiiksi hajanaista rikosimperiumia. Perheen luottomiehenä toimiva Harry joutuu tasapainoilemaan kasvavien jännitteiden keskellä, kun väkivalta alkaa levitä yhä laajemmalle.

Sarjan toisella kaudella nähdään Hardyn, Brosnanin ja Mirrenin lisäksi muun muassa Paddy Considine, Joanne Froggatt, Lara Pulver, Anson Boon, Mandeep Dhillon, Jasmine Jobson, Teddie Allen, Emmett J. Scanlan, Johnny Flynn, Ophelia Lovibond, Janet McTeer ja Toby Jones.

MobLandin ensimmäinen kausi on katsottavissa SkyShowtimella nyt. Toinen kausi käynnistyy 21. syyskuuta. Kolmannen kauden ensi-iltapäivää ei vielä kerrottu.

Kehuttu RoboCop: Rogue City nyt hurjassa alennuksessa – lähtee alle vitosella Kommentit pois päältä artikkelissa Kehuttu RoboCop: Rogue City nyt hurjassa alennuksessa – lähtee alle vitosella

RoboCop: RogueCity

Jos RoboCopin paluu videopelien maailmaan on jäänyt kokematta, nyt olisi aika kaivaa Auto-9 esiin. on nimittäin parhaillaan Steamissä peräti 90 prosentin alennuksessa.

Normaalisti 39,99 euroa maksava peli irtoaa tällä hetkellä vain 3,99 eurolla. Tarjous on voimassa 5. syyskuuta asti.

Vuonna 2023 julkaistu ensimmäisen persoonan toimintapeli sijoittuu -elokuvien toisen ja kolmannen osan väliin. Pelaaja pääsee tietenkin itse metallisaappaisiin, ja meno on juuri sitä mitä RoboCopilta sopii odottaakin: rikollisten kurmuuttamista, Auto-9:n laulattamista ja Old Detroitin katujen puhdistamista.

Mukana on myös tutkimista, kuulusteluja ja pelaajan omiin päätöksiin perustuvia tehtäviä. Ja mikä parasta, Peter Weller palasi RoboCopin ääneksi, joten ainakin yksi asia on tehty kunnolla.

Steamissä peli on kerännyt peräti 27 925 arviota, joista valtaosa on erittäin myönteisiä. Myös viimeaikaiset arviot ovat samalla linjalla.