Pussirotan kujanjuoksu – Crash Bandicoot 4 on myynyt huimia määriä Kommentit pois päältä artikkelissa Pussirotan kujanjuoksu – Crash Bandicoot 4 on myynyt huimia määriä

Crash jatkaa

Kaikkien rakastama pussirotta on taas uutisissa, tällä kertaa murskaavan saavutuksen ansiosta! Crash Bandicoot 4: It’s About Time, hullunkulkurimainen tasohyppelypeli joka toi Crashin takaisin parrasvaloihin, on ylittänyt huimat 5 miljoonaa myytyä kappaletta!

Varsin vakuuttava etappi on peräisin pelin design-johtaja Toby Schadtilta, joka paljasti tiedon LinkedIn-profiilissaan. Vuonna 2020 – ja -konsoleille julkaistu peli sai yleisesti positiivisen vastaanoton.

Vaikka Crash saattaa pitääkin ansaittua taukoa, on selvää, että hänen viimeisin seikkailu on ollut hitti fanien keskuudessa. Toivotaan, että jatkaa hauskan ja innovatiivisen pelattavuuden tarjoamista, joka teki Crash Bandicoot 4: It’s About Timesta niin suuren menestyksen!

Lähde: NintendoLife

Xbox laajentaa Game Passia kahdeksan uuden pelin voimin Kommentit pois päältä artikkelissa Xbox laajentaa Game Passia kahdeksan uuden pelin voimin

Xbox Game Pass

on paljastanut kahdeksan uutta peliä, jotka saapuvat Game Pass -palveluun loppuvuoden 2026 ja vuoden 2027 aikana.

Mukana on muun muassa The Séance of Blake Manor (7.10.), Terrible Lizards (29.10.), Neon Abyss 2 sekä Dumpster Gang. Vuodelle 2027 on luvassa muun muassa Holstin, Son of Thanjai ja Militsioner.

Osa peleistä saapuu palveluun heti julkaisupäivänä. Erityisesti Neon Abyss 2, Terrible Lizards ja Militsioner ovat Game Passin day one -julkaisuja.

Syyskuun tulevat PlayStation Plus -pelit Kommentit pois päältä artikkelissa Syyskuun tulevat PlayStation Plus -pelit

Plus -tilaajille on jälleen luvassa uusi pelikolmikko, mutta tällä kertaa Sony ei ehtinyt kertoa uutisia itse. Syyskuun Monthly Games -pelit ovat nimittäin vuotaneet verkkoon ennen virallista julkistusta. Vuodon perusteella kuukauden pääpelinä nähdään .

Vuonna 2025 julkaistu toimintapeli vie pelaajat natsien miehittämään Eurooppaan vuoteen 1944. Pelaajan tehtävänä on brittiläisenä agenttina hiipiä vihollislinjojen taakse ja hoitaa kohteet pois päiväjärjestyksestä pitkän kantaman kiväärin avulla.

Toinen kuukauden peleistä on , vuonna 2022 julkaistu retrohenkinen japanilainen roolipeli. Secret of Manan, Chrono Triggerin ja kaltaisista klassikoista vaikutteita ammentava peli tarjoaa vuoropohjaista taistelua ja vahvasti vanhan koulukunnan tunnelmaa.

Kolmikon täydentää , värikäs avoimen maailman hiekkalaatikko, jossa kavereiden kanssa voi tehdä töitä, tienata rahaa ja hankkia oman talon. Kaikki kolme peliä ovat vuodon mukaan saatavilla 1. syyskuuta–6. lokakuuta PlayStation Plus Extra- ja Premium-tilaajille PS4 ja konsoleilla.

Elokuun pelit ehtii vielä lunastaa 1. syyskuuta asti. Tarjolla ovat , ja . Sony ei ole vielä virallisesti vahvistanut syyskuun kokoonpanoa, joten vuotoon kannattaa suhtautua pienen varauksen kera.