The Division Heartland -pelin eri pelimuodoista on saatu lisätietoja Kommentit pois päältä artikkelissa The Division Heartland -pelin eri pelimuodoista on saatu lisätietoja

The Division: Heartland

Ubisoftin tulevasta ilmaispelattavasta Heartland -pelistä ei ole kuultu paljoakaan sitten viimeisimpien vuotojen jälkeen. Nyt kuitenkin pelin tulevista pelitiloista on saatu lisätietoja Xfire -sivuston myötä.

Pelissä tulee olemaan kaksi pelitilaa Storm ja Excursion. Storm on perinteinen battle royale, jossa ei kuitenkaan ole isoa kaventuvaa aluetta vaan myrkylliset alueet ilmestyvät pelikartalla sattumanvaraisesti. Excursion on puolestaan yksinpelitila, jonka on kaavailtu olevan Stormin opetusohjelma.

Pelin kartta on nimeltään Silver Creek ja pelaajien tarkoitus on selvitä, kerätä loottia ja poistua saaliin kanssa. Pelattavan on viikottaisia Projects -haasteita, jotka aktivoidaan tukikohdasta. Luvassa on myös erilaisia hahmoluokkia kuten Weapons Expert, Medic sekä Survivalist.

-pelillä ei ole vielä virallista julkaisuajankohtaa, mutta pelin odotetaan ilmestyvän maaliskuussa 2023.

Farming Simulator 25 sai ilmaisen sisältöpäivityksen Kommentit pois päältä artikkelissa Farming Simulator 25 sai ilmaisen sisältöpäivityksen

on päivittynyt versioon 1.6, joka tuo peliin ilmaista lisäsisältöä ja useita parannuksia. Päivitys sisältää uusia työkoneita ja traktoreita sekä lukuisia optimointeja ja pelattavuusuudistuksia.

Uusia laitteita päivityksessä ovat:

  • Albutt f155A -paalinostin
  • CLAAS FL 140 -etukuormain
  • John Deere 683R -etukuormain
  • CLAAS ARION (550 – 530) -traktori
  • John Deere 6R -sarjan traktori

Päivitys parantaa pelin suorituskykyä ja vakautta sekä tuo mukanaan useita muutoksia ja parannuksia. Näihin kuuluvat muun muassa ModHub-päivityspainike, parannukset tekoälyn toimintaan ja eläinten tuottavuuslaskelmiin sekä lukuisat korjaukset ja optimoinnit.

25 on myynyt jo yli kolme miljoonaa kappaletta. Peli on saatavilla :lle, |S:lle, :lle ja Macille. jatkaa pelin kehittämistä ja tukemista säännöllisillä päivityksillä ja sisältölisäyksillä.

†

Uusi Tony Hawk’s Pro Skater -peli tuloillaan – vihjeitä Call of Duty: Black Ops 6:n uudella kartalla Kommentit pois päältä artikkelissa Uusi Tony Hawk’s Pro Skater -peli tuloillaan – vihjeitä Call of Duty: Black Ops 6:n uudella kartalla

vihjailee uuden Tony Hawk's Pro Skater -pelin julkaisun tapahtuvan 4. maaliskuuta :n päivitetyllä Grind-kartalla.

Call of Duty: Black Ops 6:n uusimmassa päivityksessä on havaittu vihje tulevasta Tony Hawk's Pro Skater -pelistä. Season 02 Reloaded -päivityksen mukana tullut uudistettu Grind-kartta sisältää skeittipuiston lisäksi skeittiteemaisen kaupan, jonka takaosassa on suuri TV-näyttö. Näytöllä näkyy päivämäärä 03.04.25 sekä Tony Hawk's Pro Skater 1+2 -remakesta tuttu logo.

Tämä viittaa vahvasti siihen, että Activision aikoo julkistaa uuden Tony Hawk -projektin 4. maaliskuuta 2025. Aiemmat huhut ja vihjeet ovat antaneet ymmärtää, että kyseessä voisi olla Tony Hawk's Pro Skater 3+4 -uusinto.

Spekulaatiot uudesta Tony Hawk -pelistä alkoivat jo viime syyskuussa, kun Tony Hawk itse kertoi keskustelleensa jälleen Activisionin kanssa. Hiljattain ammattilaisrullalautailija Tyshawn Jones paljasti olevansa mukana uudessa Tony Hawk -pelissä, jota ”remasteroidaan”.

Tony Hawk on aiemmin paljastanut, että Tony Hawk's Pro Skater 3+4 -remake oli suunnitteilla Pro Skater 1+2:n menestyksen jälkeen, mutta projekti keskeytyi, kun Activision yhdisti kehittäjä Vicarious Visionsin Blizzardiin.

Activisionin odotetaan paljastavan lisätietoja uudesta Tony Hawk -projektista lähiaikoina.