Turtle Beachin pelikuulokkeiden lippulaivamalli Stealth Pro on nyt saatavilla Kommentit pois päältä artikkelissa Turtle Beachin pelikuulokkeiden lippulaivamalli Stealth Pro on nyt saatavilla

Turtle Beach Stealth Pro

Turtle Beachin uusin langattomattomien pelikuulokkeiden lippulaivamalli Stealth Pro on nyt saatavilla maailmanlaajuisesti.

Pelikuulokkeiden uuden kuninkaan kruunajaiset ovat alkaneet, ja kriitikot ovat jo ylistäneet Stealth Pron huippuluokan äänenlaatua, luokkansa parasta aktiivista melunvaimennusta ja lukuisia erittäin korkealuokkaisia ominaisuuksia pelaamiseen Xboxilla, PlayStationilla, Windows :llä, Macilla, Nintendo Switchillä ja mobiililaitteilla.

Kuulokkeet tarjoavat parhaan mahdollisen äänielämyksen suurilla, käsin sovitetuilla 50 mm:n Nanoclear-ajureilla, jotka tuottavat laajan äänimaailman, sekä luokkansa parhaan aktiivisen melunvaimennuksen.

“Stealth Pro on kruunattu ultrapremium-pelikuulokkeiden uudeksi kuninkaaksi. Se tarjoaa huippuluokan peliäänikokemuksen, sillä sen äänenlaatu, melunvaimennus, rakennelaatu ja käyttömukavuus ovat yksinkertaisesti vertaansa vailla. on ollut pelikuulokkeiden markkinajohtaja jo 13 vuoden ajan, mikä perustuu korkealaatuiseen ääneen ja pelien voittamiseen tähtääviin ominaisuuksiin, joita tarjoamme kaikissa hintaluokissa.

Stealth Pron myötä olemme tuoneet tämän asiantuntemuksen ja johtoaseman esiin, ja toimittaneet ylivoimaisen ultrapremium-pelikuulokkeen. Tunnusomaiset 50 mm:n Nanoclear-ajurimme ovat suuremmat ja tehokkaammat parempaa ääntä varten; Stealth Pron säädettävä aktiivinen melunvaimennus poistaa enemmän ulkoista melua kuin kilpailijat; ja TruSpeak-puomimikrofonimme vähentää enemmän taustamelua, jotta äänesi kuuluu selvästi.”

sanoo Jürgen Stark, Turtle Beach Corporationin puheenjohtaja ja toimitusjohtaja.

Stealth Pron Designed for Xbox- ja PlayStation-versiot ovat saatavilla valmistajan verkkosivuilta ja osallistuvilta jälleenmyyjiltä Suomessa 345,99 € hintaan.

Modern Warfare 4:n betat alkavat perjantaina – näin pääset mukaan Kommentit pois päältä artikkelissa Modern Warfare 4:n betat alkavat perjantaina – näin pääset mukaan

:n ensimmäinen suljettu betaviikonloppu alkaa perjantaina 21. elokuuta. Early Access -beta käynnistyy Suomen aikaa kello 21.00 ja jatkuu tiistaihin 25. elokuuta asti.

Suljettuun betaan pääsee helpoiten ennakkotilaamalla pelin, jolloin saa tarvittavan koodin. Koodeja jaetaan myös Call of Duty: NEXT -tapahtuman yhteydessä.

Ensimmäisellä viikonlopulla testattavana on useita moninpelikarttoja ja pelimuotoja sekä kampanjan Entrenched-tehtävä. Mukana on esimerkiksi Team Deathmatch, Domination, Hardpoint, Search & Destroy ja uusi Kill Block -tila.

Avoin beta alkaa 28. elokuuta ja tuo mukanaan muun muassa uuden Warzone-kartan sekä lisää sisältöä.

Modern Warfare 4 julkaistaan kokonaisuudessaan 23. lokakuuta :lle, :lle, |S:lle ja Nintendo 2:lle. PS4 ja jäävät tällä kertaa kokonaan ulkopuolelle.

Wardogsin Steam Early Access -päivämäärä lyötiin lukkoon syyskuulle Kommentit pois päältä artikkelissa Wardogsin Steam Early Access -päivämäärä lyötiin lukkoon syyskuulle

-henkistä suursotaa ja taktista meininkiä yhdistelevä saapuu Early Accessiin 10. syyskuuta. Bulkheadin kehittämässä räiskinnässä taistellaan valtavilla avoimilla taistelukentillä jopa sadan pelaajan voimin, ja mukana on sekä jalkaväkeä että ajoneuvoja.

Ennen julkaisua peliä voi testata suljetussa betassa 21.–23. elokuuta. Ennakkotilaajat saavat siihen pääsyn, mutta on vienyt luottamuksensa peliin vielä pidemmälle! Jos pelaaja kokeilee betaa eikä pidä kokemastaan, kehittäjä lupaa mahdollisuuden hyvitykseen.

Early Access -version hinta on noin 34 euroa, mutta täyden julkaisun yhteydessä hinnan on tarkoitus nousta noin 51 euroon. Early Accessissa ei ole vielä pelinsisäisiä rahastusmekanismeja, vaikka julkaisun jälkeen peliin on suunnitteilla maksullisia kosmeettisia esineitä. Early Access -jakson odotetaan kestävän noin kaksi vuotta.

Julkaisussa Wardogs tarjoaa kolme karttaa, joista jokaisessa on kolme variaatiota, sekä useita aseita ja ajoneuvoja. Pääpelitilassa kolme palkkasoturiryhmää kamppailee alueiden hallinnasta ja rahasta, jota voi käyttää esimerkiksi aseiden ja ajoneuvojen hankkimiseen. Myös muiden pelaajien kuljettaminen helikopterilla voi kartuttaa kassaa, eli sotatantereella voi siis olla hyödyksi, vaikka ei olisi se tyyppi, joka ampuu kaiken mikä liikkuu.

Bulkhead on markkinoinut peliä poikkeuksellisen avoimesti ja jopa julkaissut ennakkotilaajille videon nimeltä ”10 Reasons NOT to Buy”. Wardogs on kuitenkin kerännyt jo yli 800 000 toivelistaa Steamissa, joten kiinnostusta 100 pelaajan taistelutantereille ainakin riittää.