Tyylikästä ja tehokasta työskentelyä – Logitech julkaisi uudet POP -oheislaitteet Kommentit pois päältä artikkelissa Tyylikästä ja tehokasta työskentelyä – Logitech julkaisi uudet POP -oheislaitteet

Logitech POP

on lanseerannut uuden POP -tuoteperheen, joka tarjoaa tyylikkään ja tehokkaan ratkaisun niille, jotka haluavat lisätä persoonallisuutta työasemaansa. Näppäimistön ja hiiren avulla voit räätälöidä työskentelysi omiin tarpeisiisi ja parantaa tuottavuuttasi.

Logitech POP Icon Keys -näppäimistö

Logitech on esitellyt uuden POP Icon Keys -näppäimistön, joka yhdistää tyylikkään ulkonäön ja tehokkaan toiminnallisuuden. Näppäimistön matalaprofiiliset näppäimet tarjoavat miellyttävän kirjoitustuntuman ja hiljaisen painallusvasteen. Näppäimistö on helppo räätälöidä omien tarpeiden mukaan Logi Options+ -sovelluksen avulla. Voit määrittää näppäimiin erilaisia toimintoja, kuten sovellusten käynnistyksiä tai makroja. Näppäimistöllä voi hallita jopa kolmea laitetta samanaikaisesti.

Logitech POP -hiiri

Uudistettu Logitech POP -hiiri on täydellinen kumppani POP Icon Keys -näppäimistölle. Hiiren SmartWheel-vierityspainikkeella voit vierittää sekä nopeasti että tarkasti. Hiiren hiljaiset painikkeet vähentävät häiritsevää ääntä. Myös hiiren painikkeita voi räätälöidä Logi Options+ -sovelluksella.

POP Icon Combo

Logitech tarjoaa myös POP Icon Combo -yhdistelmäpaketin, joka sisältää sekä näppäimistön että hiiren. Tämä on kätevä vaihtoehto niille, jotka haluavat päivittää työasemansa kerralla.

Logitech on panostanut kestävään kehitykseen ja käyttänyt POP-tuotteissa kierrätysmuovia. Lisäksi tuotepaketit on valmistettu FSC-sertifioidusta materiaalista.

Saatavuus ja hinta

Logitech POP Icon Keys -näppäimistö, POP-hiiri ja POP Icon Combo -yhdistelmäpaketti ovat nyt saatavilla. Hiiren hinnaksi muodostuu 29,99 euroa ja näppäimistölle hintaa kertyy 59,99 euroa. Yhdistelmän voi hankkia hintaan 79,99 euroa.

Logitech sanoo heipat muoville – paperipakkaukset tilalle Kommentit pois päältä artikkelissa Logitech sanoo heipat muoville – paperipakkaukset tilalle

juhlii Maan päivää konkreettisilla teoilla: yhtiö on lähes valmis korvaamaan lähes kaikkien vihaamat tietokonehiirien muoviset simpukkapakkaukset paperisilla. Tuloksena on jopa 660 tonnia vähemmän muovijätettä ja 6 600 tonnia vähemmän hiilidioksidipäästöjä – vastaa noin 37 miljoonaa muovipulloa.

”Tämä on isoin pakkausuudistuksemme tähän mennessä”, sanoo tuotepäällikkö Delphine Donné. Myös pakkausten ulkonäkö ja käytettävyys paranevat, kertoo pakkausjohtaja Bliss Buter-Thompson: paperi on näppärämpää ja ympäristöystävällisempää.

Logitech on muutenkin panostanut kestävyyteen – suurin osa tuotteista tehdään jo kierrätysmuoveista, ja pakkausmateriaaleissa käytetään FSC-sertifioitua paperia.

Maan päivä muistuttaa vastuullisista valinnoista. Logitech näyttää, että kestävä kehitys ei ole vain puhetta, vaan tekoja, jotka tekevät maailmasta vähän paremman.

Microsoftin tulevaisuus: Uusi Xbox vuonna 2027 – käsikonsoli jo tänä vuonna? Kommentit pois päältä artikkelissa Microsoftin tulevaisuus: Uusi Xbox vuonna 2027 – käsikonsoli jo tänä vuonna?

Microsoftin seuraavan sukupolven -konsoli on määrä ilmestyä vuonna 2027, ja yhtiön brändätty käsikonsoli saattaa saapua markkinoille jo loppuvuodesta 2025, raportoi Central.

Koodinimellä Keenan tunnettu laite ei kuitenkaan ole Microsoftin oma käsikonsoli, vaan yhteistyössä -valmistajien kanssa kehitetty pelikäyttöön optimoitu laite, joka yhdistää Xboxin ja Windowsin kokemuksia. Microsoftin pelijohtaja Phil Spencer on todennut, että täysin oma Xbox-käsikonsoli on vielä kaukana tulevaisuudessa.

Seuraavan sukupolven Xbox on kuitenkin jo täydessä tuotannossa ja sen on vahvistanut Microsoftin toimitusjohtaja Satya Nadella. Raportin mukaan uusi konsoli tulee olemaan premium-tason seuraaja :lle ja muistuttamaan entistä enemmän PC:tä – mahdollisesti tukien Steamia, Epic Games Storea ja :ia. Takautuva yhteensopivuus on myös taattu.

Tämä kehitys viittaa siihen, että ei välttämättä suunnittele suoraa seuraajaa -mallille, vaan haluaa uuden käsikonsolinsa täyttävän edullisemman pelilaitteen markkinaraon.

Xboxin tulevaisuutta on viime vuosina kyseenalaistettu, ja Phil Spencer on myöntänyt, että konsolimarkkinat eivät ole kasvaneet merkittävästi. Silti raportin perusteella Microsoft uskoo edelleen konsoleihin – ja aikoo panostaa niiden kehitykseen vahvasti myös tulevina vuosina.